captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieno ūkių šeimininkai išmokų sulauks pirmieji

EK rugpjūčio pabaigoje priėmė sprendimą leisti ES narių ūkininkams mokėti 50 % dydžio tiesiogines išmokas avansu už šiemet deklaruotus žemės ūkio naudmeni ir kitus plotus. Pirmieji paramos dalį gaus pieno ūkių šeimininkai.
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius<br> Rima Jakutytė<br> Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius
Rima Jakutytė
Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.

EK rugpjūčio pabaigoje priėmė sprendimą leisti ES narių ūkininkams mokėti 50 % dydžio tiesiogines išmokas avansu už šiemet deklaruotus žemės ūkio naudmeni ir kitus plotus. Lietuvos žemės ūkio ministerija tikina, kad pirmieji paramos dalį gaus pieno ūkių šeimininkai, nukentėję nuo krizės pieno sektoriuje. Jiems avansinė tiesioginių išmokų dalis sieks  200 litų už ha ir bus pradėta mokėti nuo spalio 16 d. Kas pirmieji gaus paramą, ar reikia pildyti prašymus, kada išmokų dalį gaus kiti žemdirbiai?

Gyvenimo patirtis liudija, jog aktyvūs žmonės visuomet randa kuo užsiimti, rūpintis ne tik savo, bet ir kitų reikalais. Tai patvirtina Akmenės rajono Klykolių kaime gyvenantys Antanina ir Domas Plienai. Jie net ir sulaukę garbaus amžiaus, gyvena įdomiai, rūpinasi kaimo reikalais, o iš lopinėlio žemės prie namų gauna ir papildomų pajamų.

Rubrika „Diena kaime“. Šventininkų kaime, Kaišiadorių rajone, ūkininkaujantys Danutė ir Gediminas Pašvenskai savaitgalį įtemptai dirbo – rengė fermas dar ganyklose esantiems gyvuliams, netrūko įprastų ruošos darbų, buvo ir seniūnijos centre, kur balsavo LRS rinkimuose. O koks ūkininkams buvo pirmadienis, ką kaimiečiai kalba apie rinkimų rezultatus?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį spalio 16 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...