captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: agronomė pasirinko ekologinio ūkininkavimo kelią

Įvairių profesijų žmonės, net miestiečiai, imasi ekologiškai ūkininkauti. Žymiai rečiau tokį sprendimą priima daugelį metų chemizuotuose ūkiuose dirbę specialistai su agronomo išsilavinimu. Kaišiadorių r. ūkininkė Danutė Zelenkauskienė – viena iš jų.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.
Laidos vedėja Regina Montvilienė.

Įvairių profesijų žmonės, net miestiečiai, imasi ekologiškai ūkininkauti. Žymiai rečiau tokį sprendimą priima daugelį metų chemizuotuose ūkiuose dirbę specialistai su agronomo išsilavinimu. Kaišiadorių r. ūkininkė Danutė Zelenkauskienė – viena iš jų, ekologiškai ūkininkaujanti 65-iuose hektaruose.

Pastaruoju metu pastebimas tolesnis pieno supirkimo kainų mažėjimas. Dėl to dažnai skundžiasi pieno ūkių šeimininkai, jau neišgalintys aprūpinti savo gyvulių pakankamu kiekiu kokybiškų pašarų, mineralų. Pasak specialistų, tai turi neigiamos įtakos pieno kokybei.

Šakių r. ūkininkė Viktorija (prašiusi neskelbti jos pavardės ) į redakciją kreipėsi su  klausimu, į kurį jai neatsako Nacionalinės mokėjimo agentūros specialistai. Ji nori išsiaiškinti, – kodėl paprastai metų pradžioje pasitraukusieji iš prekinės žemės ūkio gamybos gaudavo jiems priskaičiuotas išmokas, o šiemet ji, dar pavasarį gavusi pranešimą, iki šiol nesulaukia pinigų. Beje, jų negauna ir kiti jos pažįstami ūkininkai, pasitraukę iš prekinės žemės ūkio gamybos. Atsako Žemės ūkio ministerijos Kaimo plėtros departamento Kompensacijų ir investicijų skyriaus vedėja Aušra Grygalienė.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, liepos 28 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close