captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: įspūdingiausių deimantų istorijos

Deimantus gaubia gausybė legendų, tikima jų magiška galia. Deimantų galima pamatyti beveik visose karūnose, brangakmenių lobynuose ir muziejų rinkiniuose. Brangakmeniai puošė ir mūsų didžiuosius kunigaikščius bei valdovus.
Deimantai.
Deimantai.

Seniausia pasaulyje statula iš neapdirbtų deimantų buvo aptikta Graikijoje, šiuo metu ji saugoma Britų muziejuje, Londone. Iki XVIII amžiaus deimantai buvo randami tik Indijoje, iš ten kilę daugiausia žymių istorinių akmenų. Tik 1714 m. jų buvo atrasta Brazilijoje, o vėliau Pietų Afrikoje.

Deimantus gaubia gausybė legendų, tikima jų magiška galia. Jie tapo turtingumo simboliu, todėl deimantų galima pamatyti beveik visose karūnose, brangakmenių lobynuose ir muziejų rinkiniuose. Brangakmeniai puošė ir mūsų didžiuosius kunigaikščius bei valdovus, kurie savo turtais neatsiliko nuo Europos valdovų, deja, susiklosčius nepalankioms istorinėms aplinkybėms, mažai kas išliko iš tos buvusios prabangos, kurią mini istoriniai šaltiniai.

Koks deimanto kelias nuo jo iškasimo iki brilianto sukūrimo, pagal kokius kriterijus vertinamas brangakmenis bei įspūdingiausių pasaulio deimantų istorijos – apie visa tai laidoje.

Dalyvauja Brigita Andriuškevičiūtė, Vilniaus deimantų muziejaus vadovė.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija“ spalio 18 d., penktadienį,16.03 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...