captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: aktyvizmas ten, kur jo nesitikėtume

Daugiau kaip 200 tūkst. parašų po peticija ir Velso princo Charleso palaikymas. Tokio dėmesio sulaukė šį pavasarį pradėta britų dienraščio „The Guardian“ kampanija, raginant atsiimti investicijas iš bendrovių, susijusių su iškastinio kuro verslu ir taip prisidėti prie kovos su klimato kaita.
Jameso Enniso nuotr.
Jameso Enniso nuotr.

Daugiau kaip 200 tūkst. parašų po peticija ir Velso princo Charleso palaikymas. Tokio dėmesio sulaukė šį pavasarį pradėta britų dienraščio „The Guardian“ kampanija, raginant atsiimti investicijas iš bendrovių, susijusių su iškastinio kuro verslu ir taip prisidėti prie kovos su klimato kaita. Kas turi nutikti, kad žurnalistai imtųsi aplinkosaugos aktyvistų vaidmens?

„Mūsų manymu klimato kaita yra svarbiausia mūsų laikų problema. Ji paliečia daugybę gyvenimo sričių ir norint ją spręsti būtinas didžiulis pasaulio ekonomikos virsmas – perėjimas nuo iškastinio kuro prie kitų alternatyvų“, – LRT RADIJO laidai „Vienkartinė planeta“ sako  „The Guardian“ kampanijos „Keep it in the ground“ („Palikime jį žemėje“) koordinatorius žurnalistas Jamesas Randersonas. „Klimato kaita lemia pasaulio žmonių migraciją, sukelia sausras ir konfliktus. Net krizė Sirijoje iš dalies susijusi su sausra regione. Matydami, kad net rinkimuose tai vis dar nėra tarp svarbiausių temų, nusprendėme pradėti kampaniją, kuri atkreiptų visuomenės dėmesį ir mums pavyko“, – priduria jis.

Kaip apie klimato kaitą rašo mūsų žiniasklaida? Jaunas fizikos mokslų daktaras Sergejus Orlovas pastebi, kad internete vyrauja prastai išversti tekstai iš abejotinos vertės šaltinių, o į mokslo populiarintojus kolegos žiūri su pašaipa. Kodėl?

Apie mokslą žurnalistikoje ir aktyvizmą moksle laidoje „Vienkartinė planeta“ pirmadienį, liepos 27 d., 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Kartojama sekmadieniais 06.30 val.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...