captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: pieno ūkio išlikimas kelia daug abejonių

Šakių rajono Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė laiko 740 karvių, kasdien bendrovei „Žemaitijos pienas“ tiekiama 21 tona aukščiausios kokybės pieno. Tačiau pieno supirkimo kainai nuo metų pradžios smukus trečdaliu, jau abejojama pieno ūkio ateitimi.

Viena didžiausių ir produktyviausių karvių bandų Šakių rajone laikoma Griškabūdžio žemės ūkio bendrovėje. Čia 740 karvių, kasdien bendrovei „Žemaitijos pienas“ tiekiama 21 tona aukščiausios kokybės pieno. Tačiau pieno supirkimo kainai nuo metų pradžios smukus trečdaliu, jau abejojama pieno ūkio ateitimi.

Neteisėtai iš Lietuvos į Didžiąją Britaniją gabenami šuniukai kelia riziką naujiems jų šeimininkams, kadangi manoma, jog jie neskiepyti, o pasai suklastoti. Didžiausia Anglijos gyvūnų apsaugos organizacija atlikusi tyrimą atskleidė, kad į šį skandalą yra įsipainioję ne tik pervežėjai, šunų veisėjai, bet ir privačios veterinarijos klinikos. Lietuvoje atliktas tyrimas atskleidė, kad kai kurie privatūs veterinarijos gydytojai iš tiesų klastojo dokumentus. Kaip bus įvertinti neteisėti  jų veiksmai, kas daroma, kad tokie atvejai ateityje nesikartotų?

Vilniečiai Karsokai nuo tada, kai išėjo į pensiją, kasmet atšilus orams keliauja į savo sodybą Varėnos rajone, Daržinėlių kaime, ir joje praleidžia beveik pusę metų. Į Vilnių grįžta su reikalais ir vėl skuba atgal, kadangi laukia daržai, uogos ir grybai. Ponia Rima pasakoja, jog sodyba atneša ir vargo bei rūpesčio, ir džiaugsmo, o labiausiai padeda sveikatai ir šiek tiek – piniginei.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, liepos 27 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...