captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

1925-aisiais Valstybės teatro scenoje įvyko Piotro Čaikovskio operos „Pikų dama“ premjera. Pirmą kartą visi scenovaizdžiai ir kostiumai nebuvo „pasiskolinti“ iš kito spektaklio, o pagaminti pagal dailininko eskizus. Taip Lietuvos teatro scenoje debiutavo Mstislavas Dobužinskis.
Grafikas<br> tapytojas<br> scenografas Mstislavas Dobužinskis.
Grafikas
tapytojas
scenografas Mstislavas Dobužinskis.

1925-aisiais Valstybės teatro scenoje įvyko Piotro Čaikovskio operos „Pikų dama“ premjera, kurios laukta su nekantrumu: pirmą kartą visi scenovaizdžiai ir kostiumai nebuvo „pasiskolinti“ iš kito spektaklio, o pagaminti pagal dailininko eskizus. Taip Lietuvos teatro scenoje debiutavo tuo metu ne tik Rusijos, bei ir Vakarų Europos teatrų publikai žinomas Mstislavas Dobužinskis. Apie prieš 140 metų gimusį žymųjį grafiką, tapytoją, scenografą – pirmadienio viktorinoje.

Jau septintą vasarą pajūrio kurortų gyventojus ir poilsiautojus iš kasdienio šurmulio ištrūkti kviečia muzikos festivalis „Ave Maria“. „Jo koncertuose kuriama pagarbos istorijai ir tikėjimo paslaptimis atmosfera“, – įsitikinusi festivalio meno vadovė, dainininkė Asta Krikščiūnaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje, kurią parengė literatūros kritikas Marius Burokas – dvi knygos: Willio Gompertzo „Ar tai menas? 150 modernaus meno istorijos metų“ (išleido Modernaus meno centras) ir Lea Singer „Koncertas kairiajai rankai“ (leidykla „Sofoklis“).

1925-aisiais Valstybės teatro scenoje įvyko Piotro Čaikovskio operos „Pikų dama“ premjera, kurios laukta su nekantrumu: spektaklio pastatymui skirta daug lėšų, jam kruopščiai ruoštasi, pirmą kartą visi scenovaizdžiai ir kostiumai nebuvo „pasiskolinti“ iš kito spektaklio, o pagaminti pagal dailininko eskizus. Ne mažiau intrigavo ir pats faktas, kad Lietuvos teatro scenoje debiutuos tuo metu ne tik Rusijos, bei ir Vakarų Europos teatrų publikai žinomas Mstislavas Dobužinskis. Apie prieš 140 metų gimusį grafiką, tapytoją, scenografą Mstislavą Dobužinskį – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ liepos 27 d., pirmadienį, nuo 8.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...