captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT Vasaros studija“: kaip laisvesnė prekyba tarp ES ir JAV paveiks mūsų maisto kokybę?

Briuselyje ką tik baigėsi dešimtasis derybų ratas tarp Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) dėl laisvos prekybos ir investicijų partnerystės (angl. santrumpa TTIP). Spartinti jas skatina politikos lyderiai, derybų eigai pritarė Europos Parlamentas ir JAV Kongresas.

Briuselyje ką tik baigėsi dešimtasis derybų ratas tarp Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinių Amerikos valstijų (JAV) dėl laisvos prekybos ir investicijų partnerystės (angl. santrumpa TTIP). Spartinti jas skatina politikos lyderiai, derybų eigai pritarė Europos Parlamentas ir JAV Kongresas. Teigiama, kad tai būtų abipusiai naudingas, didžiausias prekybos sandoris istorijoje, greta ekonominės, turintis ir geopolitinę reikšmę.

Pernai atlikta „Eurobarometro“ apklausa parodė, kad lietuviai yra vieni didžiausių laisvosios prekybos susitarimo rėmėjų – net 79 proc. šalies gyventojų šį susitarimą vertina teigiamai.

Tuo metu savarankiškai organizuojama Europos piliečių iniciatyva prieš TTIP jau yra surinkusi per 2 milijonus parašų. Europiečiai nerimauja dėl to, kad naudos turės tik stambusis verslas, o paprastiems vartotojams teks tenkintis žemesniais aplinkosaugos standartais ir suprastėjusia maisto kokybe.

ES ir JAV maistą gamina labai skirtingai. Daugiau kaip 90 proc. JAV auginamų kukurūzų ir sojos yra genetiškai modifikuoti, tuo metu ES leidžiama tik viena pašarinė kukurūzų rūšis. 82 JAV naudojami pesticidai yra uždrausti ES ir maiste leidžiami didesni jų likučiai. Labai skiriasi požiūris ir į augimo hormonų naudojimą bei bakterijų kontrolę mėsos pramonėje.

Ar žinome, kam pritariame? Pokalbyje dalyvauja už sveikatą ir maisto saugą atsakingo Europos Sąjungos komisaro Vytenio Andriukaičio biuro vadovas Arūnas Vinčiūnas, Europos Parlamento nario Bronio Ropės padėjėjas Andrejus Gaidamavičius, Vilniaus visuomenės sveikatos centro Produktų vertinimo skyriaus vedėjas Saulius Majus ir radijo klausytojai.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

„LRT Vasaros studija“ liepos 23 d., ketvirtadienį, 11.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...