captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: kaip apsaugoti tai, ko daugelis nemato?

Baltijos jūros rifai – ta ne įspūdingi koralai su ryškiaspalvėmis žuvimis, kurios iškyla prieš akis paminėjus žodį „rifas“. Tačiau nedaugelis žino, kad šios daugeliui nematomos dugno buveinės yra tikros povandeninės oazės su didele žuvų, bestuburių ir augalų įvairove.
Baltijos jūros rifai. A. Šaškovo nuotr.
Baltijos jūros rifai. A. Šaškovo nuotr.

Baltijos jūros rifai – ta ne įspūdingi koralai su ryškiaspalvėmis žuvimis, kurios iškyla prieš akis paminėjus žodį „rifas“. Tačiau nedaugelis žino, kad šios daugeliui nematomos dugno buveinės yra tikros povandeninės oazės su didele žuvų, bestuburių ir augalų įvairove. Rytinės Baltijos rifai apima teritoriją, prilygstančią visai Suvalkijai – daugiau kaip 8 tūkst. kv. km, tačiau vertingiausi ir gražiausi rifai užima tik nedidelę jos dalį.

Nuodugniai ištyrę toliau nuo kranto esančią šiaurinę Lietuvos jūrinės teritorijos dalį Klaipėdos universiteto mokslininkai neseniai aptiko dar didesnius, itin įdomius povandeninius riedulynus. Jie svarbūs todėl, kad tik atviros jūros rifuose yra išlikusios tankios midijų kolonijos, kuriomis maitinasi paukščiai ir žuvys. Priekrantėje midijas išnaikino invazinė žuvis juodažiotis grundalas, o jūroje jas dugniniais tralais „šienauja“ žvejai.

Apie tai, kaip kas vyksta ten, kur paprastai nenukaksi pasižvalgyti – pirmadienį, liepos 20 d., laidoje „Vienkartinė planeta“ 16.05 val. per LRT RADIJ!Ą. Kartojama sekmadieniais 06.30 val.

Vedėja Vaida Pilibaitytė.

https://www.facebook.com/vienkartine.planeta

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...