captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kaip anykštėnai bando išsaugoti pieno ūkį?

Anykščių rajono ūkininkai Gražina ir Juozas Baniai, per ketvirtį amžiaus sukūrę modernų  pieno ūkį, krizės metą bando jį gelbėti parduodami veislines telyčias, bulius, ieško kitų sprendimų. Galbūt iš bėdos padės išsisukti ir nuo rugpjūčio mėnesio įsigaliosiantis Pieno rinkos reguliavimo įstatymas?

Anykščių rajono ūkininkai Gražina ir Juozas Baniai, per ketvirtį amžiaus sukūrę modernų  pieno ūkį, krizės metą bando jį gelbėti parduodami veislines telyčias, bulius, ieško kitų sprendimų. Galbūt jiems, kitiems pieno gamintojams iš bėdos padės lengviau išsisukti ir nuo rugpjūčio mėnesio įsigaliosiantis Pieno rinkos reguliavimo įstatymas?

Šiemet Lietuvos laukuose yra bemaž 520 ha braškių uogynų. Dar puspenkto hektaro uždarame grunte. Maždaug prieš du dešimtmečius  jomis šalyje būta ypač didelio susidomėjimo. Masiškai buvo veisiami braškynai, puoselėjami gražūs planai pelningai uogas eksportuoti į užsienį. Deja, braškių auginimo verslas nemažą būrį entuziastų nuvylė. Visiškai kitaip yra su jau du dešimtmečius jas bei serbentus ir avietes auginančia Šiaulių rajono ūkininko Rimanto Norkaus šeima. Jos nariai, turintys 1,5 ha braškių uogyną, augindami dar ir daigus, serbentus, avietes užsidirba pinigų ne tik duonai, bet ir pakeliauti po pasaulį.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, liepos 20 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...