captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie fotografiją, kurėną ir intelektualų požiūrį į karą

„Šiuo laiku, kai taip ištobulėjo elektroninės priemonės, kai galime turėti puikiai atkuriančius ekranus, kyla klausimas, ar turime leisti fotografijos knygas? Jeigu tik pristatyti nuotraukų rinkinį, tai tikrai yra geresnių priemonių“, – sako Gintaras Česonis.
Kurėnas.
Kurėnas.

„Šiuo laiku, kai taip ištobulėjo elektroninės priemonės, kai galime turėti puikiai atkuriančius ekranus, kyla klausimas, ar turime leisti fotografijos knygas? Jeigu tik pristatyti nuotraukų rinkinį, tai tikrai yra geresnių priemonių“, – sako Lietuvos fotomenininkų sąjungos Kauno skyriaus vadovas Gintaras Česonis. Pokalbis apie didžiulį apdovanojimą Arlio festivalyje, apie Kauno fotografijos galerijos sėkmingą veiklą.

Pačiame Lietuvos pakraštyje įsikūręs Žagarės miestas yra senesnis už Vilnių ir Rygą, turėjęs net keturiolika tūkstančių gyventojų ir buvęs garsesnis už Šiaulius. Šiandieninei Žagarei, Lietuvos kultūros sostinei, bus skirta visa kito šeštadienio laida, o šiandien grįšime ir į Žagarės istoriją.

„Mano gulbės giesmė bus, jei pastatysiu kurėną. O jeigu mane pavadintų kuršiu, tai būtų didelė garbė“, – garsaus Neringos tautodailininko Eduardo Jonušo žodžius prisiminė jo našlė Vitalija Jonušienė, ketinanti visuomenei atverti vyro dirbtuvių duris. Pokalbis Nidoje.

Į Nidą, kur šiuo metu vyksta Thomo Manno festivalis, bent mintimis nusikelsime ir antrąją laidos valandą. Po dešimtos valandos žinių nuskambės kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus komentaras, kurį inspiravo šių metų festivalio tema „Sąžinės proveržis“.

Du pokalbiai su Thomo Manno festivalio svečiais.

„Man atrodo, kiekvienoje situacijoje kiekvienam žmogui yra labai svarbu turėti kažkokių tikslų, siekiamybių, į kurias galima orientuotis, kurios pranoksta tą dabartinę, kad ir sunkią situaciją. Kitaip žmogus galbūt ir gyvens patenkintas, bet jo netenkinančioje situacijoje“, – sako vokiečių istorikas ir kultūrologas Wolfgangas Kleinas.

„Pati svarbiausia pamoka, kurią mes turėtume išmokti ir įsisavinti yra tai, kad karas yra pati paskutinė priemonė kokiai nors situacijai spręsti, kad nieko nėra geriau už pokalbį, už dialogą, už mėginimą rasti bendrą kalbą, netgi jeigu tai yra labai sunku“,-teigia Vokietijos ir Prancūzijos istorikas Étienne’as François, nagrinėjantis intelektualo pozicijas karo akivaizdoje.

Ved. Jolanta Kryževičienė

„Kultūros savaitė“ – liepos 18 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 19 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...