captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kova su Sosnovskio barščiais. Ko verta pasimokyti iš užsienio šalių?

„Gelbėkite! Sosnovskio barščiai!”, – taip į LRT RADIJĄ kreipiasi klausytojai, negaunantys valstybės paramos šių invazinių augalų naikinimui. Ar Lietuva šiemet ką nors nuveikė šių augalų prevencijos srityje, kaip su jais kovoja Britanija ir Lenkija?
Sosnovskio barščiai.
Sosnovskio barščiai.

„Gelbėkite! Sosnovskio barščiai!”, – taip į LRT RADIJĄ kreipiasi klausytojai, negaunantys valstybės paramos šių invazinių augalų naikinimui. Netgi turistų pamėgtame Liaudies buities muziejuje Rumšiškėse auga Sosnovskio barščiai. Ar Lietuva šiemet ką nors nuveikė šių augalų prevencijos srityje, kaip su jais kovoja Britanija ir Lenkija?

Minint Pasaulio lietuvių vienybės dieną, Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas toliau diskutuoja ir planuoja priimti nutarimų dėl pilietybės, pavardžių rašybos ir kitais klausimais.

Vilniaus savivaldybės vadovų elektroninius laiškus paviešinęs žurnalistas Edmundas Jakilaitis teigia, jog jie atskleidžia sostinės valdžios delsimą pateikti atsakymus galimiems investuotojams į skrydžių bendrovę „Air Lituanica“. Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius sako, kad su investuotojais aptariamos sąlygos buvo ne tokios, kurias galėtų savivaldybė pakelti ar Vyriausybė prisidėti.

Į Rusijos Tomsko sritį išvyksta šiemetinė „Misija Sibiras“, tarp kurios dalyvių yra ir po atstovę iš Latvijos ir Estijos.

Savaitės komentaras. Autorė apžvalgininkė Ramunė Sakalauskaitė.

Sukanka metai, kai virš Rytų Ukrainos buvo numuštas keleivinis Malaizijos avialinijų lėktuvas. Per šią katastrofą žuvo visi 298 juo skridę žmonės. Nors versijų yra įvairių, iki šiol nėra nustatyta, kas iš tiesų numušė lainerį. Ką per metus pavyko išsiaiškinti tyrėjams? Kaip įamžinamas žuvusiųjų atminimas? Tuo „Naujienų žemėlapyje“ domisi Giedrė Trapikaitė.

Penktadienį Vilniuje  atidaromas Saugomų teritorijų Nacionalinis lankytojų centras, kurio tikslas – sudominti žmones valstybiniais parkais ir suteikti žinių, ką ir kodėl reikia saugoti.

Kaip atliekamos visuomenės nuomonės apklausos, kodėl turėtume jomis pasitikėti, ar jos nustebina pačius rengėjus? Penktadienio svečias – sociologas, bendrovės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.

Laidą veda Giedrė Čiužaitė ir Lukas Kivita.

Klausykitės liepos 17 d., penktadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...