captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tapytoja ir dizainerė Inga Mrazauskaitė

„Kodėl „Gelmės“? Visų pirma, tapydama noriu į paveikslus sudėti kokią nors prasmę. Kad juose atsirastų prasmė, aš leidžiuosi į paieškas, ir jos būna labai įvairios ir daugiasluoksnės. Šį kartą tai buvo paieškos savyje ir šiek tiek aplinkoje – apie tai, kas mes esame, kas esu aš.“
Tapytoja ir dizainerė Inga Mrazauskaitė.
Tapytoja ir dizainerė Inga Mrazauskaitė.

„Kodėl „Gelmės“? Visų pirma, tapydama noriu į paveikslus sudėti kokią nors prasmę. Kad juose atsirastų prasmė, aš leidžiuosi į paieškas, ir jos būna labai įvairios ir daugiasluoksnės. Šį kartą tai buvo paieškos savyje ir šiek tiek aplinkoje – apie tai, kas mes esame, kas esu aš“, – tapybos parodą „Gelmės“ pristato menininkė Inga Mrazauskaitė.

Nidoje vyksta 19-asis tarptautinis Thomo Manno festivalis, kviečiantis į įsimintinus susitikimus, akademinės muzikos koncertus, kino naktų seansus ir parodas. Kaip atskleidžiama šiųmetinė – karo inspiruoto meno – tema? Kokie žmonės daugiausia domisi šiuo festivaliu? Įspūdžiai iš Nobelio premijos laureato vardu pavadinto festivalio.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Šiaurės Atėnai“ ir „Literatūra ir menas“.

„Gamta – neprilygstama mano mokytoja. Ilgai žiūriu į medį ar akmenį, ieškau užuominų, kurias gamta siūlo, ir, atradęs tas užuominas, nuimu nereikalingas mases, paryškinu gamtos siūlymus ar gal net sugadinu didžiosios mokytojos kūrinį“, – sako rašytojas, bibliotekininkas ir skulptorius Juozas Šikšnelis, kurio darbų paroda „Baibokai ir jų lazdos“ eksponuojama Klaipėdos etnokultūros centre.

„Kodėl „Gelmės“? Visų pirma, tapydama noriu į paveikslus sudėti kokią nors prasmę. Kad juose atsirastų prasmė, aš leidžiuosi į paieškas, ir jos būna labai įvairios ir daugiasluoksnės. Šį kartą tai buvo paieškos savyje ir šiek tiek aplinkoje – apie tai, kas mes esame, kas esu aš. Viskas daugiausia atsiremia į lietuviškumą, baltiškumą, o, mano manymu, šiais laikais mūsų savita kultūra yra primiršta, nors kažkur vis dar slypi, glūdi pasąmonės gelmėse. Tai į tas gelmes aš ir nėriau“, – tapybos parodą „Gelmės“ pristato menininkė Inga Mrazauskaitė. Pokalbis su tapytoja ir dizainere apie lietuviško tapatumo paieškas, paslėptus kodus darbuose bei kūrybinę patirtį.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ liepos 17 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close