captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kultūros metraštininkė fotomenininkė Ona Pajedaitė

„Mano gyvenimo tikslas buvo prisidėti prie Lietuvos kultūros augimo, kad didžiųjų menininkų pasiaukojimas nebūtų užmirštas, neliktų nesuprastas. Rūpėjo užfiksuoti ir dirbančius literatūrai, kuriančius žmones.“
Kultūros metraštininkė fotomenininkė Ona Pajedaitė.
Kultūros metraštininkė fotomenininkė Ona Pajedaitė.

„Mano gyvenimo tikslas buvo prisidėti prie Lietuvos kultūros augimo, kad didžiųjų menininkų pasiaukojimas nebūtų užmirštas, neliktų nesuprastas. Rūpėjo užfiksuoti ir dirbančius literatūrai, kuriančius žmones“, – teigia 90-ąjį gimtadienį mininti kultūros metraštininkė fotomenininkė Ona Pajedaitė, sukaupusi ir aprašiusi apie 65 tūkstančius fotonegatyvų. 

„Jonas Mekas yra fantastiškas archyvininkas. Jis sugebėjo puikai išsaugoti net pačius smulkiausius, trapiausius ir įdomiausius objektus. Jei ne jis, daugelis tų kūrinių tikrai nebūtų išlikę“, – pasakoja  Liutauras Pšibilskis, parodos „Pasaulis pagal „Fluxus“, kurioje eksponuojama per 600 kūrinių, sukauptų ir išsaugotų menininko Jono Meko, kuratorius.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: ką sako Rusijos teatralai apie kritiškojo teatro padėtį Rusijoje; kodėl muzikoje ir operoje naujovės taip sunkiai skinasi kelią į publikos širdį ir kaip sutiktas naujas Mozarto operos „Pagrobimas iš Seralio“ pastatymas Provanso muzikos festivalyje.

„Mano gyvenimo tikslas buvo prisidėti prie Lietuvos kultūros augimo, kad didžiųjų menininkų pasiaukojimas nebūtų užmirštas, neliktų nesuprastas. Rūpėjo užfiksuoti ir dirbančius literatūrai, kuriančius žmones“, – teigia 90-ąjį gimtadienį mininti kultūros metraštininkė, fotomenininkė Ona Pajedaitė, sukaupusi ir aprašiusi apie 65 tūkstančius fotonegatyvų. Pokalbis jubiliatės namuose apie jos požiūrį į fotografiją, šiam pomėgiui atiduotus gyvenimo metus, išleistas knygas ir dar laukiančius darbus.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 16 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...