captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: krizė pieno ūkiuose tęsiasi

Per metus gerokai sumažėjus žaliavos supirkimo kainoms, pieno ūkių šeimininkai patiria nemažų nuostolių, kai kurie užsimena ir apie galimą bankrotą. Dar vasarą žadėtos nacionalinės paramos, išmokų už kvotinio pieno toną, žemdirbiai nesulaukė.
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius<br> Rima Jakutytė<br> Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.
Laidos rengėjai Algirdas Steponavičius
Rima Jakutytė
Arvydas Urba ir Regina Montvilienė.

Per metus gerokai sumažėjus žaliavos supirkimo kainoms, pieno ūkių šeimininkai patiria nemažų nuostolių, kai kurie užsimena ir apie galimą bankrotą. Dar vasarą žadėtos nacionalinės paramos, išmokų už kvotinio pieno toną, žemdirbiai nesulaukė. Padėtis ūkiuose skirtinga: vieni nuostolius pienininkystės veikloje kompensuoja pardavę grūdus, o yra pavyzdžių, kai pieno ūkiai išsilaiko parduodami veislines telyčias, mažindami melžiamų karvių bandą. 

Nedideliuose muziejuose galima rasti įdomių, tik tam kraštui būdingų eksponatų. Taip yra ir Kelmės rajono Budraičių kaime esančiame pedagogo, istoriko, rašytojo Igno Viržinto kraštotyros muziejuje. Pradėtas kurti beveik prieš pusę amžiaus, per kaimo sodybų kėlimą į gyvenvietes, šis kraštotyros kampelis išsaugojo daug vertingų eksponatų. Tarp jų ir žemaitiško apavo evoliuciją atspindinti kolekcija. Šiuo metu eksponatus saugo, tvarko, prižiūri bei papildo rašytojo žmona Justina Viržintienė.

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Kaišiadorių rajono Šventininkų kaimo ūkininku Gediminu Pašvensku. Jis su žmona Danute jau dešimtmetį tvarkosi vidutinio dydžio ūkyje: laiko beveik 90 galvijų, pusė jų – melžiamos karvės, turi pusantro šimto hektarų žemės, augina javų. Dorai ir sunkiai abu dirbdami prie žemės pratino ir tris savo vaikus, o svarbiausia – išmoko džiaugtis tuo, ką turi, nepaisant visų rūpesčių. Koks savaitgalis buvo kaime, ar aktyviai sodiečiai dalyvavo Seimo rinkimuose?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, spalio 15 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...