captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kultūrinės Klaipėdos reprezentacijos

„Klaipėda nėra jūrinis miestas, greičiau tai miestas prie jūros“, – teigia laidos pašnekovai, Klaipėdos universiteto dėstytojai – sociologas Liutauras Kraniauskas ir filosofas Aldis Gedutis.
Danas Aleksa.
Danas Aleksa.

„Klaipėda nėra jūrinis miestas, greičiau tai miestas prie jūros“, – teigia laidos pašnekovai, Klaipėdos universiteto dėstytojai – sociologas Liutauras Kraniauskas ir filosofas Aldis Gedutis.

„Išankstinė cenzūra nėra kliūtis menininkui. Tai yra antausis žiūrovui. Įžeidimas kiekvieno laisvei, kritiniam mąstymui ir gebėjimui vertinti. Šiais laikais tai atrodo neįtikėtina“, – sakė Vilniuje viešėjęs garsusis italų režisierius Romeo Castellucci. Interviu su režisieriumi.

Tęsiame pasakojimų ciklą „Pasaulio literatūros premijos“. Šį kartą literatūros kritikės Eglės Kačkutės akiratyje – literatūrinis ruduo Paryžiuje ir populiarioji Amelie Nothomb kūryba.

Prasidėjo Metų knygos rinkimai, šį kartą kviečiantys balsuoti ir už poezijos knygas. Apie tradicinę akciją pokalbis su literatūros kritiku Laimantu Jonušiu ir poetu Donatu Petrošiumi.

„Prisiekusio skaitytojo niekas negali pažeminti. Jis tiesiog nekreips dėmesio, jis skaitys“, – apie skaitymo fenomeną filosofės Jūratės Baranovos-Rubavičienės kultūros komentaras.

„Ji persekioja mane ir naktimis, sapnuose. Girdžiu visų balsus iš naujo ir iš naujo. Kiekvieną dieną teatre praleidžiam neišeidami ir po 12-tos valandos. Nežinau, kada pavyks ištrūkti iš šio labai tampraus tinklo“, – prieš premjerą mintimis dalijasi režisierius Jonas Jurašas, Kauno valstybiniame dramos teatre pastatęs Antano Škėmos „Baltą drobulę“.

Na, o ilgųjų pokalbių dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ pakviesime Jus į pajūrį. Savo įžvalgomis apie Klaipėdos  miestą, jo reprezentacijas ir kultūrinius simbolius dalinsis Klaipėdos mokslininkai – filosofas Aldis Gedutis ir sociologas Liutauras Kraniauskas.

Ved. Gailutė Jankauskienė. 

„Kultūros savaitė“ spalio 13 d., šeštadienį, 09.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama spalio 14 d. 00.05 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...