captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: režisierius Karolis Kaupinis

„Manau, kad kaimo mokyklų uždarymas yra neišvengiamybė. Tai – didžiulis lūžis Lietuvoje. Jis vyksta ne dabar, ne pastaraisiais metais. <...> Kaimas nyksta, ypač – tos gyvenvietės, kurių neturėjo būti, kurios atsirado kaip prievartinės kolektyvizacijos rezultatas.“
Režisierius Karolis Kaupinis.
Režisierius Karolis Kaupinis.

„Manau, kad kaimo mokyklų uždarymas yra neišvengiamybė. Tai – didžiulis lūžis Lietuvoje. Jis vyksta ne dabar, ne pastaraisiais metais. <...> Kaimas nyksta, ypač – tos gyvenvietės, kurių neturėjo būti, kurios atsirado kaip prievartinės kolektyvizacijos rezultatas. Tose vietose nebūtų buvę mokyklų, jei kaimas būtų vystęsis natūraliai“, – apie trumpametražiame vaidybiniame filme „Triukšmadarys“ vystomą temą sako režisierius, LRT žurnalistas Karolis Kaupinis.

Prisiminsime anapilin iškeliavusį aktorių, režisierių bei pedagogą Leonardą Zelčių.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Lietuvoje prasidėjo keistas reiškinys, kurį pavadinčiau autoritetų griūtimi. Kas įvyko?“ – komentare „Autoritetų ilgesys, netektis ir nusivylimas“ klausia ir atsakymo ieško VDU profesorius filosofas Leonidas Donskis.    

„Manau, kad kaimo mokyklų uždarymas yra neišvengiamybė. Tai – didžiulis lūžis Lietuvoje. Jis vyksta ne dabar, ne pastaraisiais metais. Visa prievartinė kolektyvizacija iš esmės yra perlaužusi kaimo, kaip buvusios provincialios agrarinės Lietuvos, stuburą: tiek žmonių kiekio prasme (turiu galvoje žmonių nutekėjimą iš kaimo į miestą), tiek požiūrio į kaimą, kaime likusių žmonių svarbą šiai valstybei. Kaimas nyksta, ypač – tos gyvenvietės, kurių neturėjo būti, kurios atsirado kaip prievartinės kolektyvizacijos rezultatas. Tose vietose nebūtų buvę mokyklų, jei kaimas būtų vystęsis natūraliai“, – trumpametražiame vaidybiniame filme „Triukšmadarys“ vystomą temą pristato režisierius, LRT žurnalistas Karolis Kaupinis. „Triukšmadarys“ šiemet buvo įvertintas „Sidabrine gerve“ kaip geriausias trumpo metro vaidybinis filmas. Pokalbis su K. Kaupiniu apie debiutą kine, trumpametražį filmą „Triukšmadarys“ ir jame atskleidžiamą jautrią kaimo mokyklų uždarymo bei  pavojaus laukimo temą.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ liepos 14 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...