captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: priedai kosmetikoje. Kaip neapsigauti?

Cheminės medžiagos į kosmetikos gaminius dedamos tam tikru tikslu – kad pailgėtų prekės galiojimo laikas, kad putotų, kad suteiktų minkštinančių ar skystinančių savybių. Jos gali ne tik pakenkti odai sukeldamos alergines reakcijas, bet ir turėti įtakos sunkiems sveikatos sutrikimams.

Cheminės medžiagos į kosmetikos gaminius dedamos tam tikru tikslu – kad pailgėtų prekės galiojimo laikas, kad putotų, kad suteiktų minkštinančių ar skystinančių savybių. Tos cheminės medžiagos gali ne tik pakenkti odai sukeldamos alergines reakcijas, bet ir turėti įtakos vėžio vystymuisi, apsigimimams ir kitiems sunkiems sveikatos sutrikimams. Galimybę tokias medžiagas naudoti kosmetikoje ar kituose gaminiuose, svarsto ir tiria institucijos, atsakingos už šių medžiagų tyrimus, jų galimybę kenkti, dozes ir panašiai. Periodiškai tiriant jų poveikį žmogui, tiksliai dozuojant ir atliekant ilgalaikius tyrimus – pavojų sveikatai galima išvengti. Apie tai pokalbis su Vilniaus visuomenės sveikatos centro Produktų vertinimo skyriaus vyr. specialistu Ričardu Norkumi.

Pagal statistinius duomenis, nuo 30 iki 70 proc. keliautojų, grįžusių iš egzotinių kraštų, jaučia virškinimo sistemos sutrikimus. Tai galėtų būti ženklas, kad užsikrėsta parazitais. Labiau rizikuoja tie žmonės, kurie kelionės maršrutą planuoja patys, keliauja ne į kurortines zonas. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Parazitologinių tyrimų poskyrio vedėja Jolanta Žiliukienė paaiškins, kaip žmogus galėtų apsisaugoti, kad vėliau netektų ilgai sirgti.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, liepos 11 d., 11.05 val., kartojama liepos 16 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...