captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Kalvarijos ūkininkams sausra gerokai mažina derlių

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, labai sausa pietų Lietuvoje ir dalyje centrinių šalies rajonų, o Kalvarijos savivaldybėje jau viršyta stichinės sausros riba. Dėl to labai kenčia pievos ir ganyklos, visi pasėliai.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, labai sausa pietų Lietuvoje ir dalyje centrinių šalies rajonų, o Kalvarijos savivaldybėje jau viršyta stichinės sausros riba. Dėl to labai kenčia pievos ir ganyklos, visi pasėliai. Ūkininko Karolio Viganausko teigimu, žieminių kultūrų derlius sumažės trečdaliu, o vasarinių net perpus. Gyvuliams gali pritrūkti pašarų.

Kas bent kartą lankėsi Lenkijos Punsko krašte turėjo pajusti vietos gyventojų nuoširdumą, darbštumą, domėjimąsi Lietuvos istorija ir senosiomis kaimo tradicijomis. Joms puoselėti Punske veikia tautodailės ir amatų dirbtuvės „Šimtavirvis“. Jose  juostų pynimo, audimo, nėrimo ant rėmo sekcijos, staliaus darbų užsiėmimai. Dirbtuvėse noriai lankosi vietos gyventojai, tautodailininkai ir visi norintys išmokti senovišklų amatų, taip pat  lietuviškų mokyklų moksleiviai. 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, liepos 10 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close