captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – tapytoja Dalia Kasčiūnaitė

„Jeigu man duotų dar 50 metų, viską daryčiau, viską išbandyčiau. Stebiu, kaip dabar jaunimas paišo – dirba drąsiai, eksperimentuoja... Aš tiesiog užsikrečiu jų energija, drąsos man netrūksta, norėčiau daug ko išmokti.“
Tapytoja Dalia Kasčiūnaitė.
Tapytoja Dalia Kasčiūnaitė.

„Jeigu man duotų dar 50 metų, viską daryčiau, viską išbandyčiau. Stebiu, kaip dabar jaunimas paišo – dirba drąsiai, eksperimentuoja... Aš tiesiog užsikrečiu jų energija, drąsos man netrūksta, norėčiau daug ko išmokti. Internete pastudijuoju naujas tapybos technikas ir atrandu, kad daug ko visai nežinojau. Žodžiu, labai įdomu gyventi, labai!“ – sako Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė tapytoja abstrakcionistė Dalia Kasčiūnaitė.

„Nūdienos rinka yra globalizuota. Tai reiškia, kad tik penkiasdešimt procentų kūrinio vertės tenka jo meniškumui. Kiti penkiasdešimt procentų sėkmės tenka komunikacijai“, – įspūdžiais iš Briuselyje vykusių debatų apie kultūros verslumą dalijasi socialinių mokslų daktarė, docentė Irena Alperytė.

„Fluxus esmė yra rutinos ir stagnacijos nepripažinimas. Nes gyvenimas yra pilnas rutininių dalykų, kur žmogus pats sau susitvėrė kalėjimą“, –  Fluxus idėjas komentuoja ir interpretuoja profesorius Vytautas Landsbergis.

Kaune prasidėjo šiuolaikinės tapybos festivalis „Kartos XY.Z?“. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kauno paveikslų galerijoje atidaryta paroda, kuri tarsi didelis paveikslas atskleidžia visus kūrybos tarpsnius, stilius, matymus ir mąstymus, pristato išsamią šiuolaikinės Kauno tapybos panoramą.

„Lietuvoje prasidėjo keistas reiškinys, kurį pavadinčiau autoritetų griūtimi. Kas įvyko?“ – komentare „Autoritetų ilgesys, netektis ir nusivylimas“ klausia ir atsakymo ieško VDU profesorius filosofas Leonidas Donskis.

„Kiek įmanoma stengėmės išlaikyti autentą, kuo daugiau palikti praeities ženklų, o visa, kas nauja – tik fonas istorijai“, – vilniečius ir miesto svečius užsukti į Vilniaus katedros varpinę kviečia šio unikalaus paveldo objekto rekonstrukcijos vadovė architektė Aušra Gvildienė.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie abstrakcionistinę tapybą, kūrybos posūkius ir eksperimentus, apie drąsą ir gyvenimo džiaugsmą mintimis dalijasi tapytoja Dalia Kasčiūnaitė, sostinės „Galerijoje555“ pristatanti ilgai brandintą personalinę parodą.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 11  d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 12 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...