captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: XIX Thomo Manno festivalis „Sąžinės proveržis“

„Aš manau, kad tai galioja ir karo, ir mūsų dienomis. Netgi tada, kai menininkas demonstratyviai skelbiasi esąs nepolitiškas, jis yra politiškas būtent tuo, kad traukiasi nuo politikos, palikdamas atsakomybę kažkam kitam“, – sako vertėjas Antanas Gailius.

„Aš manau, kad tai galioja ir karo, ir mūsų dienomis. Netgi tada, kai menininkas demonstratyviai skelbiasi esąs nepolitiškas, jis yra politiškas būtent tuo, kad traukiasi nuo politikos, palikdamas atsakomybę kažkam kitam“, – sako vertėjas Antanas Gailius, komentuodamas savo paties parinktą T. Manno citatą apie meno priklausomybę nuo politinių problemų.

„Vytautas Kašuba buvo geras piešėjas, bet iš kitų dailininkų jis išsiskyrė tuo, kad anksti suvokė žmogaus kūno anatomiją. Ne raumenų, kaulų išsidėstymą, kaip suvokia medikai, bet jų veikimą judant, todėl galėjo be modelio, o iš atminties piešti bet kokį žmogaus figūros judesį“, – aiškina parodos „Vytautas Kašuba. Nematyti piešiniai“ kuratorė menotyros dr. Nijolė Tumėnienė.

Kultūros savaitraščių „Literatūra ir menas“ ir „Nemunas“ apžvalga.

„2015-ieji – karališki metai prisimenant išskirtinę muzikos ir meno asmenybę – M. K. Čiurlionį, todėl organizuodami pripažinimą pelniusį, tradicinį jo vardo festivalį, kviesime kiekvieną Lietuvos pilietį džiaugtis jo neįkainojamu muzikiniu palikimu“, – teigia Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. Aleksandra Žvirblytė.

„Aš manau, kad tai galioja ir karo, ir mūsų dienomis. Netgi tada, kai menininkas demonstratyviai skelbiasi esąs nepolitiškas, jis yra politiškas būtent tuo, kad traukiasi nuo politikos, palikdamas atsakomybę kažkam kitam“, – sako vertėjas Antanas Gailius, komentuodamas savo paties parinktą T.Manno citatą apie meno priklausomybę nuo politinių problemų. Pagrindinius XIX tarptautinio Thomo Manno festivalio „Sąžinės proveržis“ muzikos, žodžio, dailės bei kino programų akcentus taip pat dėlioja jo organizatoriai – T. Manno kultūros centro direktorė Lina Motuzienė, muzikologė doc. dr. Vytautė Markeliūnienė, kino programos kuratorė Rimantė Daugėlaitė, vertėja Kristina Sprindžiūnaitė ir atstovas spaudai Vasilijus Safronovas.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ liepos 10 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...