captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „aš visiškai nežvelgiu į kiną egzaltuotai“

„Kinas į mano gyvenimą atėjo gerokai vėliau. Kai buvau baigusi filologijos studijas, dirbau Istorijos institute, Menotyros skyriuje ir rašiau apie... teatrą.<...> Aš visiškai nežvelgiu į kiną egzaltuotai. Taip pat manau, kad žmonės gali nagrinėti ir analizuoti kiną, kai jie turi humanitarinius pamatus.“
Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė ir meno vadovė<br> kinotyrininkė Gražina Arlickaitė. ELTA nuotr.
Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė ir meno vadovė
kinotyrininkė Gražina Arlickaitė. ELTA nuotr.

„Kinas į mano gyvenimą atėjo gerokai vėliau. Kai buvau baigusi filologijos studijas, dirbau Istorijos institute, Menotyros skyriuje ir rašiau apie... teatrą.<...> Aš visiškai nežvelgiu į kiną egzaltuotai. Taip pat manau, kad žmonės gali nagrinėti ir analizuoti kiną, kai jie turi humanitarinius pamatus, kuriuos pakloja būtent filologijos studijos“, – teigia Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė ir meno vadovė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė.

„Žurnalas „Dailė“ turbūt yra užėmęs ramaus stebėtojo poziciją. Stengiamės, kad čia patektų ne tokie reiškiniai, kurie labai ryškiai sužiba, o paskui po mėnesio ar dviejų jau niekas apie juos nekalba. Mes mėginame fundamentaliau pažvelgti į tai, kas vyksta. „Dailė“ – ramus, solidus, šiek tiek konservatyvus žurnalas, kurio straipsniai turi išliekamąją vertę. Tai yra žurnalas-knyga“, – sako naujausio leidinio sudarytoja, menotyrininkė, dailės kritikė Aistė Paulina Virbickaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie Kinijos nacionalinį baletą Niujorke (JAV).

„Aš tikrai nepriklausau tų egzaltuotų moksleivių kategorijai, kurios savo kambariuose kabino Alaino Delono portretus, buvo įsimylėjusios artistus. Ne, ne, ne... Kinas į mano gyvenimą atėjo gerokai vėliau. Kai buvau baigusi filologijos studijas, dirbau Istorijos institute, Menotyros skyriuje ir rašiau apie... teatrą.<...> Aš visiškai nežvelgiu į kiną egzaltuotai. Taip pat manau, kad žmonės gali nagrinėti ir analizuoti kiną, kai jie turi humanitarinius pamatus, kuriuos pakloja būtent filologijos studijos“, – teigia Europos šalių kino forumo „Scanorama“ direktorė ir meno vadovė, kinotyrininkė Gražina Arlickaitė. Pokalbis apie siurrealistinį gyvenimą sovietmečiu, aspirantūros studijas, pasirinktą kino kritikės kelią ir pirmą kartą gautą įvertinimą Lietuvoje – ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ liepos 9 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...