captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Punsko lietuvių šeimose gerbiamos ūkininkavimo tradicijos

Lenkijos Punsko savivaldybėje yra keli šimtai ūkininkų. Vienas jų – Romas Jankevičius dirba jau 20 metų, tęsdamas savo tėčio ir senelio pradėtą verslą. Paliūnų kaime jis laiko mėsinių galvijų, turi beveik 30 ha žemės.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Lenkijos Punsko savivaldybėje yra keli šimtai ūkininkų. Vienas jų – Romas Jankevičius dirba jau 20 metų, tęsdamas savo tėčio ir senelio pradėtą verslą. Paliūnų kaime jis laiko mėsinių galvijų, turi beveik 30 ha žemės. Su šeima gyvena moderniai įrengtame name, ber dar atmena medinius senelių pastatus šiaudiniais stogais ir didžiuojasi tęsiantis jų darbus.

Lenkijos Punsko kraštas turi daug panašumų su Lietuvos Kalvarijų savivaldybe ir Lazdijų rajonu. Juose gyvenantys ūkininkai dažnai susitinka, lanko giminaičius, draugus turi bendrų verslo interesų. Visi supranta, kad galima turėti naudos keičiantis patirtimi, prekiaujant, teikiant įvairias paslaugas. Dalykinėje kelionėje po Punsko kraštą kartu buvo ir Alytaus rajono Atžalyno žemės ūkio bendrovės vadovas Algis Žėkas. Jis patyręs ūkininkas, žinomai bendrovei vadovaująs porą dešimtmečių, ne kartą buvęs ir Punske, taigi gali palyginti kuo skiriasi ir kuo panašūs žemdirbiai gretimose valstybėse.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, liepos 9 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...