captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Punsko krašto ūkininkai išsiskiria darbštumu

Lietuviškame Lenkijos krašte Punske beveik 4000 gyventojų ir dauguma jų užsiima žemės ūkio produkcijos gamyba. Gražina ir Valdas Bobinai, įsikūrę Ožkinių kaime, tęsia tėvų pradėtą verslą – augina kiaules.
Gražina ir Valdas Bobinai.
Gražina ir Valdas Bobinai.

Lietuviškame Lenkijos krašte Punske beveik 4000 gyventojų ir dauguma jų užsiima žemės ūkio produkcijos gamyba. Gražina ir Valdas Bobinai, įsikūrę Ožkinių kaime, tęsia tėvų pradėtą verslą – augina kiaules. Ūkis modernizuotas, gražiai tvarkoma aplinka, nors gamyba ne visuomet pelninga, bet vietos gyventojai pasižymi atkaklumu, darbštumu ir įveikia įvairius sunkumus.

Jau beveik metai, kai padėtis Lietuvos pieno sektoriuje labai įtempta. Žemdirbia –- pieno ūkių šeimininkai – teigia, kad supirkimo kainos nepadengia gamybos sąnaudų, o pieno perdirbėjai nežada mokėti daugiau dėl tendencijų pasaulio rinkose ir Rusijos paskelbto embargo maisto produktams. Žemdirbiams ir perdirbėjams nesusitariant dėl pieno supirkimo kainų ir ilgalaikių sutarčių, pieno gamyba Lietuvoje rudenį gali sumažėti net perpus – prognozuoja Žemės ūkio rūmų vicepirmininkas Bronius Markauskas. Antradienio laidoje kalbėjęs Pieno gamintojų asociacijos vadovas ūkininkas Jonas Vilionis pažadėjo imtis ir protesto akacijų. Ką apie padėtį pieno sektoriuje mano perdirbėjai, ar tikrai didelę pridedamąją vertę kuriantis pieno sektorius gali bankrutuoti?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, liepos 8 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close