captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Pasaulio laikas“: Graikijoje sekmadienį – referendumas

Graikijos gyventojai sekmadienį spręs, ar šalis turi apkarpyti valstybės išlaidas, kaip to reikalauja skolintojai. Kreditoriai spaudžia Atėnus pailginti pensinį graikų amžių, sumažinti socialines išmokas. Mainais už tai Graikija gautų paskolą ir galėtų gražinti dalį skolų.

Graikijos gyventojai sekmadienį spręs, ar šalis turi apkarpyti valstybės išlaidas, kaip to reikalauja skolintojai. Kreditoriai spaudžia Atėnus pailginti pensinį graikų amžių, sumažinti socialines išmokas. Mainais už tai Graikija gautų paskolą ir galėtų gražinti dalį skolų. Graikais nubalsavus ne, šaliai gali grėsti net pašalinimas iš euro zonos. Kokius žaidimus žaidžia Graikijos vadovai ir kokias pasekmes atneš referendumo rezultatai?

Astronomai ir kosmoso entuziastai skaičiuoja paskutiniąsias savaites, kada amerikiečių kosmoso agentūros NASA zondas „New Horizons“ praskries pro Plutono nykštukinę planetą. Tai, pasak ekspertų, bus vienas reikšmingiausių įvykių kosmoso tyrinėjimų istorijoje.

„Krymo atvejis – sėkmingas Rusijos vykdyto hibridinio karo pavyzdys, tačiau jo Maskvai nepavyko pritaikyti Rytų Ukrainoje“, – sako Andrasas Raczas, Suomijos tarptautinių santykių instituto profesorius. Profesorius aiškins, ar hibridinis karas yra naujas reiškinys ir kokiomis sąlygomis jis gali būti taikomas.

Vedėja Vita Ličytė.

„Pasaulio laikas” – liepos 5 d., sekmadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.


 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...