captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: žemdirbiai kalba apie pieno ūkių likvidavimą

Praėjusią savaitę šalies pieno sektorių sudrebino žemdirbių akcija. Kėdainių rajone į srutų rezervuarą buvo išpilta 30 tonų pieno. Tokia akcija patvirtina beviltišką situaciją, kai perdirbėjai su žemdirbiais nesutaria, o politikai nesugeba, nenori ar negali rasti optimaliausio sprendimo. 

Praėjusią savaitę šalies pieno sektorių sudrebino žemdirbių akcija. Kėdainių rajone į srutų rezervuarą buvo išpilta 30 tonų pieno. Tokia akcija patvirtina beviltišką situaciją, kai perdirbėjai su žemdirbiais nesutaria, o politikai nesugeba, nenori ar negali rasti optimaliausio sprendimo.  Kaip žemdirbiai vertina vis labiau aštrėjančią padėtį pieno sektoriuje, kodėl vis garsiau kalba apie pieno ūkių likvidavimą? 

Visai kitokios Lenkijos Punsko karšto pieno ūkių šeimininkų nuotaikos. Jie už žaliavinį pieną gauna beveik dvigubai daugiau negu vos už keliolikos kilometrų dirbantys lietuviai, jų pieną superka visą ir nereikia net galvoti apie drastiškas akcijas. Viena pagrindinių to priežasčių – Punsko krašto ūkininkai yra ir kooperatinės pieno perdirbimo įmonės dalininkai. Vieni jų – Pristavonių kaime pieno ūkį turintys Teresė ir Darius Radzevičiai. Pusšimtis melžiamų karvių, 40 ha žemė –- iš tėvų perėmusi ūkį jauna šeima dirba jau du dešimtmečius. Kaip tvarkosi ir gyvena, kas jiems sudėtingiausia šiuo metu? 

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, liepos 7 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...