captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Radijo paskaitos“: Tomas Venclova – kam fizikui reikalinga poezija?

„Amerikietiško pragmatizmo kultūroje literatūra išnyra kaip ganėtinai praktiškas dalykas. Smegenys turi būti lavinamos panašiai kaip irklavimas. Jei irklavimas praplečia plaučių tūrį, tai literatūra – smegenų tūrį, t.y. žmogaus mąstymo galimybes“, – sako Tomas Venclova.
Poetas<br> vertėjas<br> literatūros tyrinėtojas<br> Jeilio universiteto profesorius (dabar – emeritas) Tomas Venclova. lrt.lt nuotr.
Poetas
vertėjas
literatūros tyrinėtojas
Jeilio universiteto profesorius (dabar – emeritas) Tomas Venclova. lrt.lt nuotr.

„Amerikietiško pragmatizmo kultūroje literatūra išnyra kaip ganėtinai praktiškas dalykas. Smegenys turi būti lavinamos panašiai kaip irklavimas. Jei irklavimas praplečia plaučių tūrį, tai literatūra – smegenų tūrį, t.y. žmogaus mąstymo galimybes. Todėl verta skaityti eilėraščius, todėl verta juos studijuoti“, – teigia poetas, vertėjas, literatūros tyrinėtojas, Jeilio universiteto profesorius (dabar – emeritas) Tomas Venclova.

Rugsėjo mėnesį viešnagės Lietuvoje metu Kauno Vytauto Didžiojo universitete T. Venclova skaitė paskaitą tema „Koks universiteto misijos ir ateities vaizdas matosi nuo Jeilio kalvų“. Profesorius dalinosi prisiminimais apie savo pedagoginį darbą Jeilyje, apie slavistikos dėstymą, kūrybinio rašymo mokyklas, bendravimą su studentais, apie humanitarinio išsilavinimo svarbą, apie, kaip jis pats įvardino, nenaudingų dalykų begalinę naudą žmogaus gyvenime.

Paskaitos moderatorius – VDU prof. Egidijus Aleksandravičius.

„Radijo paskaitos“ – spalio 16 d., antradienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Kartojama spalio 17 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir spalio 20 d. 14.03 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close