captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – apie kapitalizmą, bolševizmą, stagnaciją ir kultūros valstybę

„Kultūros lauke yra tam tikri bangavimai. Iki 2000-ųjų metų buvo pakilimas, o dabar ir visuomeniniame, ir kultūriniame lygmenyje mes judame stagnacijos link. Mes grįžtame į Brežnevo laikus“, – teigia meno kritikas Kęstutis Šapoka.

„Kultūros lauke yra tam tikri bangavimai. Iki 2000-ųjų metų buvo pakilimas, o dabar ir visuomeniniame, ir kultūriniame lygmenyje mes judame stagnacijos link. Mes grįžtame į Brežnevo laikus“, – teigia meno kritikas Kęstutis Šapoka. Taip pat pokalbyje apie kultūrą mūsų valstybėje dalyvauja literatūros kritikė Virginija Cibarauskė ir teatro kritikas Andrius Jevsejevas.

„Komercinė žiniasklaida retai kuria vaizdus pati. Jai reikia viešų intelektualų, kūrėjų, mokslininkų, kurie komentuotų ir pateiktų produkciją. Intelektualas atsiduria keistoje pozicijoje – jis turi būti kritiškas ir pilietiškas, bet iš kitos pusės jis tampa informaciniu kapitalizmo agentu“, – teigia filosofas Gintautas Mažeikis.

„Nors susiklosčiusi situacija šalyje – politinės valdžios pasikeitimas, revoliucija, karas – viską apsunkina, bet tuo pačiu stumteli tolyn, padeda išgyventi. Blogiau jau nėra kur, reikia kurti, kad pasipriešintum tai suirutei, agresijai", – sako „Ya“ galerijos projektų koordinatorė Katerina Semeniuk. Pokalbis apie tai, kaip gyvena Ukrainos menininkai, kokie procesai ten vyksta.

„Pas mus kažkokia sovietinė stagnacija: kaip sėdėjo bolševikai-parazitai, taip ir dabar – ateina jauni, dvidešimtmečiai, o mentalitetas nepasikeitęs, mąsto kaip komjaunuoliai“, –sako legendinis džiazmenas, menininkas Vladimiras Tarasovas, mugėje „ArtVilnius“ pristatęs vaizdo ir garso instaliaciją „Šešiasdešimtieji“.

„Po poros metų prasidės iškilmingi judesiai, kuriais bus minimas Lietuvos valstybės 100-metis. „Jubiliejus, velniai griebtų“, – tikriausiai susirūpino Lietuvos vyriausybė ir desperatiškai ėmė mąstyti, kaip jį solidžiau paminėti“. Apie tai, kaip elgiasi valstybę valdanti virėja, kai ją staiga užklumpa svečiai – meno kritiko Vaido Jauniškio komentaras.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie valstybę ir kultūrą kalbame su meno kritiku Kęstučiu Šapoka, literatūros kritike Virginija Cibarauske ir teatro kritiku Andriumi Jevsejevu .

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – liepos 4 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama liepos 5 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...