captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Valstybės dienos šventė Vadoklių kaime

Panevėžio rajono Vadoklių ir aplinkiniuose kaimuose apie 500 gyventojų. Didžioji dalis – ūkininkai, dirba vietos žemės ūkio bendrovėse, turi subūrę Vadoklių ir Mikėnų bendruomenes. Jų ir seniūnijos iniciatyva jau ne pirmi metai minima ir Valstybės diena.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Panevėžio rajono Vadoklių ir aplinkiniuose kaimuose apie 500 gyventojų. Didžioji dalis – ūkininkai, dirba vietos žemės ūkio bendrovėse, turi subūrę Vadoklių ir Mikėnų bendruomenes. Jų ir seniūnijos iniciatyva jau ne pirmi metai minima ir Valstybės diena. Šiemet bibliotekoje rengiamas literatų klubų iš Panevėžio, Ariogalos ir Kėdainių susitikimas, bažnyčios choras su gyventojais giedos tautinę giesmę, vietos saviveiklininkai surengs koncertą.

Pirmadienio laidoje pradedamas transliuoti 5 pasakojimų ciklas, įrašytas Lenkijoje, Punsko krašte. Čia gyvenantys 4500 lietuviškai kalbančių lenkų didelį dėmesį skiria kasdieniam darbui, dažniausiai ūkiuose, ypatingai rūpinasi lietuvybės išsaugojimu, tradicijų puoselėjimu. Be to įdomu ir tai, kad greta gyvenantys Lazdijų rajono žemdirbiai ir kaimynai iš Punsko savivaldybės labai skirtingai tvarko valdiškus reiklus tiesioginėms įšmokoms ir socialinėms paramoms gauti. Beje, Lenkijos pieno ūkių šeimininkams mokama dvigubai daugiau negu giliai krizėje esantiems lietuviams. 

Vasaros metą, kai gamta tarsi padeda žmogui geriau jaustis, tinka pasvarstyti apie gamtos tvarumą, mūsų elgesį joje, tausojimą ar teršimą. Ko gero labiausiai tam tinkama graži vieta – tokia kaip Dybysos pakrantės, apylinkės, aprašytos ir garsių poetų eilėse. Apie gamtą ir žmogų, apie meilę gimtajam kraštui kalba poetas, tiesa, mėgėjas, bet profesionalus gydytojas Juozas Mickevičius, kilęs iš Butkiškės kaimo. Jo manymu, žmogus, kuris teršia gamtą, turi ir nešvarią sielą.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, liepos 6 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close