captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: medunešis pasvalietį bitininką nuvylė

Pasvalio rajono patyręs bitininkas Algirdas Motiečius turi nedidelį bityną – 25 bičių šeimas. Daugelį metų ekologinį bityną prižiūrintis ir medų kopinėjantis bitininkas pastebi, kad šiemetinis medunešis nebuvo toks geras, kokio tikėtasi. Orai sukliudė.

Pasvalio rajono patyręs bitininkas Algirdas Motiečius turi nedidelį bityną – 25 bičių šeimas. Daugelį metų ekologinį bityną prižiūrintis ir medų kopinėjantis bitininkas pastebi, kad šiemetinis medunešis nebuvo toks geras, kokio tikėtasi. Orai sukliudė. O konkuruoti rinkoje ekologiškas medus su įprastiniu dar nelabai gali.

Vasaros metą pastebime visur žydint gėles: miestų, miestelių ir gyvenviečių gatvės jomis dabinasi. Ypač gražiai šiuo metu pasipuošia sodybos, prie namų dažnai akį traukia puošnūs gėlynai. O gėlių – tiek vienmečių, tiek daugiamečių retas pats užsiaugina, dažniau perka turguose, prekybos centruose patyrusių gėlininkų užaugintų. Daugelis jas renkasi pagal grožį, kartais – pagal kainą, ir retas atkreipia dėmesį – kas ir kur jas užaugino. Mūsų šalyje rinkai jas siūlo keletas stambių gėlių augintojų. Tarp jų – Kaišiadorių rajono bendrovė „Žiežmarių gėlės“, gėles auginanti daugiau kaip 2 ha šiltnamių. Gėlės juose, pasak gamybos vadovo Dariaus Gonsiausko, žydi ištisus metus.

Kiekvieną ketvirtadienį ir šeštadienį sostinės Tymo turguje, įsikūrusiame Užupyje, gausu ne tik nuolatinių pirkėjų, bet ir nemažai užsieniečių. Jau kelis dešimtmečius Tymo turguje prekiaujanti ūkininkė Liucina teigia, kad čia galima sutikti prancūzų, anglų, baltarusių, net kinų. Skirtingo amžiaus, tautybės žmonės šį turgų, esantį Vilniuje, renkasi neatsitiktinai. Pirkėjų teigimu, tai turgavietė, kur gali įsigyti tik šviežius produktus, svarbiausia – iš paties ūkininko rankų.

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, liepos 3 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...