captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: viendienių gėlių įvairovė ir priežiūra žydėjimo metu

Viendienės  gėlės – labai nereiklūs augalai. Paprastai žydi liepos–rugpjūčio mėnesiais ir tik vieną dieną, bet žiedai, skleisdamiesi vieni po kitų, sudaro žiedais apsipylusį kerelį.

Viendienės  gėlės – labai nereiklūs augalai. Paprastai žydi liepos–rugpjūčio mėnesiais ir tik vieną dieną, bet žiedai, skleisdamiesi vieni po kitų, sudaro žiedais apsipylusį kerelį. Tai labai dekoratyvūs augalai, žiedų spalvų įvairovė didžiulė, nuo baltos iki beveik juodos, yra su skirtingų spalvų centrais, garbanotų, įvairių žiedo formų. „Enigma“, „Black Shery", „Apricot Beauty", „Orange velvet"  – tik keli viendienių gėlių pavadinimai. Kiekvienais metais išvedama daugybė naujų viendienių veislių ir neatsitiktinai visi gėlininkai labai pamėgo nereiklias ir gražias gėles.  Kodėl viendienės gėlės tampa labai populiarios, kaip jas prižiūrėti dabar – žydėjimo metu – laidoje aiškins Lietuvos gėlių selekcininkų draugijos valdybos pirmininkas Edvinas Misiukevičius.

Temą pokalbiui apie retesnius augalus ar augalų pasaulio įdomybes pasiūlė mūsų klausytoja Gražina iš Kauno rajono. Paskambinusi į LRT RADIJĄ ji klausė patarimo apie graikinio riešutmedžio auginimą. Mat ji sodyboje jau 20 metų turi tokį medelį, bet šiemet tik užmegzti pupelės dydžio vaisiai ėmė kristi. Į klausimą, kas atsitiko jos riešutmedžiui, ką reikėtų daryti, paprašėme atsakyti, daugiau ypatumų apie graikinio riešutmedžio auginimą papasakoti Vytauto Didžiojo universiteto Kauno botanikos sodo mokslo darbuotoją  Kęstutį Obelevičių.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, liepos 3 d., 12.12 val., laida kartojama  21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...