captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: tapytojas Petras Lincevičius

„Šiandieninėje greito gyvenimo visuomenėje visi praeities artefaktai atrodo gan keistai – tarsi be vietos. Šis aspektas man tapo įdomus ir pradėjau daugiau gilintis į tai.“
Tapytojas Petras Lincevičius.
Tapytojas Petras Lincevičius.

„Šiandieninėje greito gyvenimo visuomenėje visi praeities artefaktai atrodo gan keistai – tarsi be vietos. Šis aspektas man tapo įdomus ir pradėjau daugiau gilintis į tai“, – teigia Vilniaus dailės akademijos absolventas, geriausias jaunasis „ArtVilnius‘15“ menininkas, tapytojas Petras Lincevičius.

Tarptautinės architektų dienos proga apie architektūros mokslo plėtrą, būsimų architektų rengimą ir architektūros aktualijas pokalbis su Lietuvos architektų sąjungos pirmininku, Vilniaus dailės akademijos Aukštųjų studijų fakulteto Architektūros katedros vedėju prof. Mariumi Šaliamoru.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Laiškuose Jonui Basanavičiui Mantas Slančiauskas rašė, kaip jis rinko tautosaką, kaip visa medžiaga iš galvos atsidurdavo ant lapo: „Tas savo pasakėles surašiau tąja pačia mįsle, kaip ir ten yra, ir visi kalbesio žodžiai kaip pas mus vaiks vaikui arba sena bobela kitai sakinėj, bet visos pasakos iš mano atminties, nes aš tas pasakėlas taip atsimenu, kaip būčia šiandien ar vakar girdėjęs“. Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis su tautosakos rinkėjo Mato Slančiausko veiklos tyrinėtoja daktare Janina Švambaryte-Valužiene.

„Atvykusiam į Vilnių ir pagyvenusiam maždaug trejus metus atsirado jausmas, kad aš čia gyvenu ir iš esmės nežinau savo istorijos, o tai reiškia – nežinau, kas esu. Tapatybės problema. Tada pradėjau ieškoti savo praeities, jos, galima sakyti, likučių. Tai būtų senos fotografijos, daiktai, kuriuos tapau. Ir aš juos tapydamas pastebėjau, kad jie šiandieninėje greito gyvenimo visuomenėje atrodo gan keistai – visi praeities artefaktai yra tarsi be vietos. Šis aspektas man tapo įdomus ir pradėjau daugiau gilintis į tai“, – teigia Vilniaus dailės akademijos absolventas, geriausias jaunasis „ArtVilnius‘15“ menininkas, tapytojas Petras Lincevičius. Pokalbis apie menininko nostalgiją gimtajam kraštui, tikruosius mokytojus, tapybos meną šiandien.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ liepos 1 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...