captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Šauklių tundra

Salantų kraštas nuo seno garsėja ne tik daktaro Vaclovo Intos akmenų muziejumi ir parku. Garsėja ir Šauklių riedulynu, dar kitaip vadinamu Šauklių kadagynu arba tundra. Kodėl tundra?
Šauklių tundra.
Šauklių tundra.

Salantų kraštas nuo seno garsėja ne tik daktaro Vaclovo Intos akmenų muziejumi ir parku. Garsėja ir Šauklių riedulynu, dar kitaip vadinamu Šauklių kadagynu arba tundra. Kodėl tundra? Todėl, kad Lietuvos rūšinė augalų sudėtis mažame riedulyno gabalėlyje primena  šiaurinė tundrą.

Salantų regioninio parko ekologė Asta Bagočienė papasakos apie augalus ir gyvūnus Šauklių kadagyne, pakvies laidos klausytojus apsilankyti rudeniop ir žiemą tundroje, nes visais metų laikais čia galima rasti atilsį, ramybę širdžiai.

Šalia Šilalės kaimo stūkso Šilalės kūlis, dubenėtieji akmenys. Tai senovės pagonių kulto vietos. Per pelkę prie Šilalės kaimo vedė akmenų grindinys – kūlgrinda. Sakoma, kad čia ošė ąžuolų giria, dar iki šiol guli penktas pagal dydį Lietuvoje akmuo – Didysis kūlis. Po apylinkes vedžios ir pasakos Skuodo rajono paminklosaugininkas Henrikas Vaitkevičius.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, spalio 13 d., 15.03 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...