captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: kolekcionavimas – aistra menui ar gera investicija?

„Meno rinka Lietuvoje pastebimai auga: žmonės vis labiau leidžia sau ne tik įsigyti prabangius automobilius ar gražius namus, bet taip pat nori juos papuošti reikšmingomis meno vertybėmis. Anksčiau vyravo interjerinis menas, nemažai menininkų kūrė interjerams, bet ilgainiui situacija keitėsi – dabar kolekcininkai linksta investuoti į vertingus kūrinius, savo kolekcijas kuria atidžiai ir konceptualiai“,– sako investicijų bendrovės "Enercom Capital" (EC) vadovas, EC įsteigtų Lietuvos išeivijos dailės fondo ir „Lewben art foundation“ įkūrėjas, Londono Tate muziejaus kolekcijos įsigijimo komiteto narys, kolekcininkas Vilius Kavaliauskas. 
Investicijų bendrovės "Enercom Capital" (EC) vadovas<br> EC įsteigtų Lietuvos išeivijos dailės fondo ir „Lewben art foundation“ įkūrėjas<br> Londono Tate muziejaus kolekcijos įsigijimo komiteto narys<br> kolekcininkas Vilius Kavaliauskas.
Investicijų bendrovės "Enercom Capital" (EC) vadovas
EC įsteigtų Lietuvos išeivijos dailės fondo ir „Lewben art foundation“ įkūrėjas
Londono Tate muziejaus kolekcijos įsigijimo komiteto narys
kolekcininkas Vilius Kavaliauskas.

Keičiantis politinei valdžiai pažeidžiamiausias sluoksnis yra  biudžetinėse kultūros įstaigose dirbantys žmonės. Tuo spėjo įsitikinti Širvintų rajono kultūros darbuotojai. „Kultūros savaitė“ tęsia temą – toliau kalbėsime apie šio rajono kultūros sistemos politizavimą.

„Keliaujančių bažnyčių istorija sutapo su nūdienos aktualijomis. Kadaise uostamiesčio bažnyčios vis kam nors trukdė –- tai piliai, tai bastionams, todėl nuolatos buvo kilnojamos  iš vienos vietos į kitą. Man atrodo,  kad Klaipėdoje kultūra taip pat nuolatos kam nors trukdo.  Tas vietos neradimas – būtent ši paralelė man buvo aiški ir svarbi“, – apie unikalų šokio ir garso spektaklį-ekskursiją „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda tranzit Memel“ pasakoja idėjos autorė choreografė Agnija Šeiko.

„Tie, kurie bando apibrėžti mano, kaip autoriaus poziciją viešumoje, kad esu išdidi, atsiskyrusi, greičiausiai bando sukurti tą įvaizdį neturėdami pakankamai informacijos ir vadovaudamiesi gandais“, – apie save su(si)kurtus įvaizdžius ir apibūdinimus komentuoja rašytoja Undinė Radzevičiūtė, kuriai šią savaitę Briuselyje įteikta 2015 m. Europos Sąjungos literatūros premija.

Filosodo Kęsto Kirtiklio kultūros komentaras.

„Mes, kaip piliečiai, retai domimės, nepastebime, nekreipiame dėmesio į migrantus ir jų problemas.  Bet kai susiduriame su meno kūriniais, kurie kalba apie migraciją, esame priversti apie tai susimąstyti“,– sako Kaune atidarytos Margueritos de Merode fotografijų parodos „Pėdsakai“ kuratorė Benedetta Carpi de Resmini.

Na, o tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie kolekcionavimo ypatumus, meno rinkos kaitą ir perspektyvą įžvalgomis dalinsis investicijų bendrovės „Enercom Capital" vadovas, tarptautinės konsultacijų įmonės „Lewben Group" generalinis direktorius, meno kolekcininkas V. Kavaliauskas.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 27 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 28 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...