captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: braškių derlius ir augalų priežiūra nuskynus uogas

Braškės vertinga kultūra, jų uogos prinoksta pirmojoje vasaros pusėje, kai dar nėra kitų šviežių vaisių ir mažoka daržovių. Braškės pradeda derėti jau pirmaisiais metais, bet didžiausias derlius prasideda nuo antrųjų metų. 

Braškės vertinga kultūra, jų uogos prinoksta pirmojoje vasaros pusėje, kai dar nėra kitų šviežių vaisių ir mažoka daržovių. Braškės pradeda derėti jau pirmaisiais metais, bet didžiausias derlius prasideda nuo antrųjų metų. Dabar jau pats braškių derliaus skynimo įkarštis. Uogos skanios, turi daug vertingų medžiagų: vitamino C,  folinės rūgšties, kumarino, geležies, fosforo, cukraus.  Jos valgomos šviežios ir šaldytos, be to, tinka uogienėms gaminti. Kaip dažnai reikia skinti braškes, kokį dėmesį reikės skirti augalams nuskynus uogas, kuo ypatinga ši vasara braškių augintojams? Aptars ir į laidos klausytojų klausimus atsakys Sodininkystės ir daržininkystės instituto technologijų skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas dr. Nobertas Uselis. 

 Vis labiau įsibėgėjant vasarai atkunta ir įkyresni pasidaro įvairūs vabzdžiai. Jie atkakliau puola soduose ar daržuose mūsų puoselėjamus augalus, o augintojai tuomet dažniausia ieško cheminių augalų apsaugos priemonių. Ir nesusimąsto, kad papurškę nuodingais chemikalais (incekticidais), pražudo ne tik „bloguosius“ vabzdžius, bet ir daug „gerųjų". Mat gamtoje visi augalai, gyvūnai, grybai ir mikroorganizmai yra būtini nenutrūkstamam gyvybės ratui ir natūraliai „gerieji“ vabzdžiai naikina „bloguosius“ be žmogaus valios. O skatindamai tą procesą, galime sukurti idealias sąlygas soduose ir daržuose, kai kenkėjų liks tikrai ne daug. Šiuo metu, darosi populiarūs ir net madingi vabzdžių nameliai, kuriuose apsigyvenę „gerieji“ vabzdžiai atlieka savo darbą. Beje, nameliai gali būti ir sodo puošmena, o svarbiausia –  taip skleidžiamas ir naujas požiūris į sodininkavimą. Išsamiai apie namelius ir geruosius vabzdžių darbus pasakos Lietuvos gamtos tyrimo centro ekologijos instituto vyresn. mokslo darbuotojas daktaras Eduardas Budrys.
 
 
Ved. Arvydas Urba.
 
„Sodai“ – penktadienį, birželio 26 d., 12.12 val., laida kartojama  21.08 val. per LRT RADIJĄ.
Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...