captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie kompiuterinių žaidimų meninę vertę

„Manau, esminis aspektas yra tas, jog kompiuteriniai žaidimai – labai lankstus ir interaktyvus menas. Jis iš karto sukuria lūkestį žmogui (kitaip nei, pavyzdžiui, filmai), jog čia jis galės labiau būti savimi, išreikšti save. Ir todėl tai yra labai paveiku“, – kompiuterinių žaidimų pliusus vardija dizaineris, programuotojas Jonas Lekevičius. 
Dizaineris<br> programuotojas Jonas Lekevičius.
Dizaineris
programuotojas Jonas Lekevičius.
„Eglės žalčių karalienės“ pastatymu įveikiame tam tikrą mąstymo uždarumą, įsitikinimą, kad jei jau imamės lietuvių autoriaus kūrinio, tai statyti jį galime tik mes patys. Eduardo Balsio partitūra yra puiki, todėl manau, kad gerą lietuvišką muziką turime traktuoti kaip lygiavertę europinei klasikai, galinčią sudominti daugelį – ne tik mus“, – apie vieną iš būsimo sezono premjerų sako Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie rusų rašytojos Liudmilos Ulickajos požiūrį į Rusijos kultūrą ir politiką šiandien jos naujos knygos vertimo į vokiečių kalbą pasirodymo proga.
 
„Manau, esminis aspektas yra tas, jog kompiuteriniai žaidimai – labai lankstus ir interaktyvus menas. Jis iš karto sukuria lūkestį žmogui (kitaip nei, pavyzdžiui, filmai), jog čia jis galės labiau būti savimi, išreikšti save. Ir todėl tai yra labai paveiku. Paveiku tiek mokytis, paveiku patirti kažkokias emocijas, išgyventi istoriją dar labiau, – kompiuterinių žaidimų pliusus vardija dizaineris, programuotojas Jonas Lekevičius. – Seniau mes turėjome operą, kuri sujungdavo ir dainavimą, ir muziką, ir scenografiją – visus tuo metu įmanomus menus. Taip pat ir žaidimas – jis sujungia visus skaitmeninius menus, kokius tik galime sugalvoti. Tai – kaip beribė drobė, ant kurios galima sukurti bet kokią patirtį.“ Ar kompiuterinius žaidimus galime priskirti meno kūriniams? Kokie gero kompiuterinio žaidimo kriterijai? Apie tai – pokalbis su kompiuterinių žaidimų kūrėju J. Lekevičiumi.
 
 
Ved. Austėja Kuskienė.  
                         
„Ryto allegro“ birželio 25 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...