captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pokalbis su spektaklio „Balta drobulė“ kūrėjais

„Tai yra nuolatinė pasipriešinimo likimui kova, kurią Garšva, kaip ir mes visi gyvenime, galų gale pralaimi“, – sako dramaturgė, Antano Škėmos romano „Balta drobulė“ sceninės adaptacijos autorė A. M. Sluckaitė-Jurašienė.
Dramaturgė<br> Antano Škėmos romano „Balta drobulė“ sceninės adaptacijos autorė Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė. ldm.lt nuotr.
Dramaturgė
Antano Škėmos romano „Balta drobulė“ sceninės adaptacijos autorė Aušra Marija Sluckaitė-Jurašienė. ldm.lt nuotr.

„Tai yra nuolatinė pasipriešinimo likimui kova, kurią Garšva, kaip ir mes visi gyvenime, galų gale pralaimi“, – sako  dramaturgė, Antano Škėmos romano „Balta drobulė“ sceninės adaptacijos autorė A. M. Sluckaitė-Jurašienė.

„Atsidūrėme keistoje situacijoje – meno vertintojai pripažįsta, kad tai neabejotina vertybė, lietuvių teatro istorijoje brangus paveldas, bet niekaip nepavyksta rasti vietos, kur restauruotos lėlės galėtų būti saugomos“, – nerimauja parodos „Vegos „Miraklis“ po Vilniaus dangum“ kuratorius Rimas Driežis.

Kultūros savaitraščių „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“, „7 meno dienos“, „Voruta“ apžvalga.

„Dominuojantys sporto įvykiai sąraše patvirtina taisyklę, kad mums reikia tik duonos ir žaidimų“, – apie Lietuvai reikšmingų, televizijoje rodomų įvykių sąrašą sako žiniasklaidos sociologas Aleksandras Dobryninas. Kodėl Kultūros ministerija greta sporto renginių kaip reikšmingą kultūros renginį išskiria vienintelę Dainų šventę?

„A. Škėmos romane „Balta drobulė“ pabrėžiamas žmogaus gyvenimo absurdas. Pagrindinis veikėjas Garšva sako : „gimiau, kad mirčiau, emigravau, kad niekada iš savęs neemigruočiau“. Tai yra nuolatinė pasipriešinimo likimui kova, kurią jis, kaip ir mes visi gyvenime, galų gale pralaimi“, – teigia spektaklio „Balta drobulė“ kūrėjai režisierius J. Jurašas ir dramaturgė A. M. Sluckaitė-Jurašienė. Pokalbis prieš premjerą, atidarančią rekonstruotą Kauno valstybinio dramos teatro didžiąją sceną.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ spalio 12 d., penktadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close