captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininkas Jonas spėja ir padirbėti, ir pašvęsti

Pirmadienį pardavė mėsinių galvijų šveicarams, tvarkė techniką po šienapiūtės, o artėjant Joninių šventei – darbų mažina. Tuo labiau, kad ir kaime, ir namuose Joninės turi gražias tradicijas. 
Šilalės rajono Sauslaukio kaimo ūkininkas Jonas Baublys su sūnumi Egidijum. manoukis.lt nuotr.
Šilalės rajono Sauslaukio kaimo ūkininkas Jonas Baublys su sūnumi Egidijum. manoukis.lt nuotr.
Su rubrika „Diena kaime“ šią savaitę kalbinamas Šilalės rajono Sauslaukio kaimo ūkininkas Jonas Baublys pasakoja apie svarbiausius šiuo metų laiku kasdienos darbus dideliame šeimos ūkyje. Pirmadienį pardavė mėsinių galvijų šveicarams, tvarkė techniką po šienapiūtės, o artėjant Joninių šventei – darbų mažina. Tuo labiau, kad ir kaime, ir namuose Joninės turi gražias tradicijas.
 
Joninės Lietuvoje mėgstamos šventės- dažnas kaimas turi savas tradicijas, miestuose šventės kitokios. Turėtų būti įdomu ir kaip Jonines švenčia Lenkijoje gyvenantys lietuviai. Lenkijos lietuvių etninės kultūros draugijos pirmininkė Aldona Vaicekauskienė sako, kad tradicijos gyvos ir pastaraisiais metais darosi net populiaresnės. Pagal visus senolių papročius Punsko apylinkių žmonės renkasi į Joninių šventę, abejingi nelieka ir vietos lenkai. Įdomu, kad Punsko lietuvius kviečiasi ir Balstogės muziejaus darbuotojai.  Beje, Joninės Lenkijoje nėra laisvadienis, tai šiemet Punsko lietuviai Jonines šventė praėjusį savaitgalį, o į Balstogę važiavo birželio 21dieną.
 
Visuomet naudinga paklausyti gyvenimo patirtį sukaupusių žmonių. Ypač tų, kurie, kaip sakoma matę  ir šilto, ir šalto. Utenos rajone Kaimynų kaime gyvenantis Petras Paberalis jau įpusėjo aštuntą dešimtį. Būdamas pauglys 1949m. su tėvais pateko tremtin į Krasnojarsko kraštą. Vėliau baigė vietos politechnikos institutą ir tapo energetiku. Dirbo, teko pusantrų metų praleisti Pakistane, padedant vystyti tos šalies energetinę sistemą, vėliau grįžo į Lietuvą, prisidėjo ir prie veiklos nepriklausomoje Lietuvoje. Nesutarus su tuometine valdžia, 1995m. įšvyko į  JAV, tiesa, ten susirado veiklos ne pagal specialybę. Dabar jau dešimtmetis ramiai gyvena kaime, turi sodybą, mato pokyčius, turi savo supratimą ir permainas vertina įvairiai.
 
 
Ved.  Arvydas Urba.
 
„Gimtoji žemė“ – trečiadienį birželio 24 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...