captcha

Jūsų klausimas priimtas

Joninių „Muzikos valandoje“ – moderniomis priemonėmis apkaišytų lietuvių liaudies dainų vainikas

Švenčiant Jonines, „Muzikos valanda“ supynė savitą muzikinį vainiką ir kviečia klausytis iš amžių glūdumos atėjusių lietuviškų dainų, perrėdytų džiazo rūbais bei džiazo pjesių, kurias įkvėpė lietuvių liaudies muzika. 
Folklorinis ansamblis „Vydraga“.
Folklorinis ansamblis „Vydraga“.

Švenčiant Jonines, „Muzikos valanda“ supynė savitą muzikinį vainiką ir kviečia klausytis iš amžių glūdumos atėjusių lietuviškų dainų, perrėdytų džiazo rūbais bei džiazo pjesių, kurias įkvėpė lietuvių liaudies muzika. Laidoje prisiminsime įspūdingiausias tokios muzikos programas, kurias atliks Petro Vyšniausko kvartetas, Gražvydo Januškevičiaus kvartetas, Skirmanto Sasnausko kvartetas ir folklorinis ansamblis „Vydraga“, Indrė Dirgėlaitė ir tarptautinė grupė „Virsmas“, Lino Rimšos ir Lino Paulauskio projektas „Sutartinės Party“.

Laidoje taip pat pristatysim bene naujausią lietuviškos dainos ir džiazo jungties pavyzdį – praeitais metais Niujorke, legendinio improvizacinės muzikos kūrėjo John Zorno leidykloje „Tzadik“ išleistą Kenny Wolleseno, Jonathono Haffnerio ir Daliaus Naujo albumą „Rasa Rasa“. Jaunieji Niujorko džiazo scenos novatoriai saksofonininkas ir gitaristas Jonathonas Haffneris ir bei perkusininkas Kenny Wollesenas sutartines atrado padedant eksperimentinės muzikos bei džiazo piligrimui Daliui Naujokaičiui. Muzikos valandoje skambės jų intriguojančio projekto su sutartinių atlikėjomis iš Lietuvos ir kitais šiuolaikinės eksperimentinės muzikos kūrėjais fragmentai.

 

Ved. Jūratė Kučinskaitė

„Muzikos valanda“ birželio 24 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT RADIJĄ. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...