captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Vienkartinė planeta“: išradimai, naudingi ir žmonėms, ir planetai

Itin paprastą saulės energija maitinamą lempą gali pasigaminti kiekvienas – ne vien tam, kad turėtų elektros, bet ir tam, kad išmoktų ir geriau suprastų su saulės energija susijusius procesus.  
Įmonės „LEDsafari“ įkūrėjas Govinda Upadhyay.
Įmonės „LEDsafari“ įkūrėjas Govinda Upadhyay.
Itin paprastą saulės energija maitinamą lempą gali pasigaminti kiekvienas – ne vien tam, kad turėtų elektros, bet ir tam, kad išmoktų ir geriau suprastų su saulės energija susijusius procesus. Taip sako Govinda Upadhyay, įmonės „LEDsafari“ įkūrėjas, pelnęs Europos Inovacijų ir technologijų instituto apdovanojimą už išradimą, kuris švarią elektrą padaro prieinamą tiems, kurie iki šiol apskritai gyveno be elektros.
 
Tuo metu Rajai Aghabi kartu su tyrėjų komanda iš „Neptune Project“ vysto itin tikslią vėjo, bangų ir vandens srovių greičio matavimo įrangą, naudojamą jūriniuose atsinaujinančios energijos parkuose. O Hidde-Jan Lemstra, vadovaujantis įmonei pavadintai „Reduse“, jau po kelerių metų ketina į rinkai pasiūlyti jų sukurtą aparatą, panaikinantį popieriuje atspausdintas raides.
 
Pokalbiai apie išradimus, kurie padeda ieškoti sprendimų žmonėms ir  planetai – pirmadienio, birželio 22 d. 16.05 val. laidoje „Vienkartinė planeta“ per LRT RADIJĄ. Kartojama sekmadieniais 06.30 val.
 
 
 
Vedėja Vaida Pilibaitytė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...