captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – dirigentas Modestas Pitrėnas

„Man svarbiausia ne prievartinis, humanistinis požiūris į muziką. Svarbu, kad dirigentas surastų kontaktą su orkestru, kad muzikantai juo patikėtų. Kaip tai padaryti, receptų nežinau – tiesiog situacijos pajautimas, gyvas alsavimas ir jautrumas repetavimo metu. O koncertas – tik ledkalnio viršūnė.“
Dirigentas Modestas Pitrėnas.
Dirigentas Modestas Pitrėnas.

„Man svarbiausia ne prievartinis, humanistinis požiūris į muziką. Svarbu, kad dirigentas surastų kontaktą su orkestru, kad muzikantai juo patikėtų. Kaip tai padaryti, receptų nežinau – tiesiog situacijos pajautimas, gyvas alsavimas ir jautrumas repetavimo metu. O koncertas – tik ledkalnio viršūnė, visas procesas ir dirigavimo mokslas gimsta ir miršta repeticijose“, – sako naujuoju Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovu paskirtas dirigentas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Modestas Pitrėnas.

Širvintų rajono kultūros darbuotojai  šią savaitę raštu kreipėsi į Prezidentę, Seimo pirmininkę, Premjerą, Kultūros ministrą, Seimo komitetus, europarlamentarus, kultūros organizacijas bei Darbo partijos vadovybę  prašydami reaguoti į Širvintų kultūros sistemos politizavimą ir bandymus atleisti Kultūros centro direktorių Eriką Druskiną. Reportažas iš Širvintų.

„Net sunku įsivaizduoti, kada vėl bus eksponuojamas tokio dydžio kariljonas Lietuvoje. Manau, tokio reginio per artimiausius 500 metų daugiau nebus. Todėl kviečiu naudotis proga – ateikite, apžiūrėkite varpus iš arčiau“, – į unikalią parodą kviečia Vilniaus Šv. apaštalų Jokūbo ir Pilypo bažnyčios rektorius Virginijus Eglinas. Po savaitės didžiausias ir galingiausias Baltijos regione net 61 varpo kariljonas pagaliau įsikurs pietiniame bažnyčios bokšte.

„Turinio prasme mes norėjome rašytojams palikti laisvę, per daug jų nevaržyti, svarbu, kad skulptūra reflektuotų save kaip skulptūrą ir atskleistų tikrąją asmenybės istoriją“, – apie Modernaus meno centro iniciatyvos „Vilniaus kalbančios skulptūros“ idėją pasakoja koordinatorė Milda Ivanauskienė.

„Už dabartines muziejų ekspozicijas turime būti dėkingi ne vien kūrėjams, bet ir meno  kolekcininkams, tokiems kaip Ambruazas Vollaras. Be jų daugelis menininkų gyvenimus būtų baigę kitaip, o daugelio kūrinių būtų tiesiog nebuvę“, – artėjant mugei „ArtVilnius'15“ vieną pirmųjų meno rinkos formuotojų, žymųjį Paryžiaus kolekcininką savo komentare prisimena menotyrininkas Virginijus Kinčinaitis.

„ArtVilnius" – vienintelė mugė nuo Poliarinio rato iki Dubajaus Pietuose ir nuo Budapešto, Vienos iki Ramiojo vandenyno Rytuose. Džiugu, kad esame šiuolaikinio meno lyderiai milžiniškame regione", – sako „ArtVilnius'15“ atrankos ir vertinimo  komisijos narys, menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Yra daug autorių ir kūrinių, kuriuos vengiu diriguoti dėl labai prozinių priežasčių – deja, Lietuva neturi geros, didelės koncertinės erdvės. Kalbu apie akustinę erdvę, ne apie tą, kurioje orkestras garsinamas mikrofonais. Šiuo požiūriu latviai su estais toli toli mus pralenkė“, – sako dirigentas Modestas Pitrėnas. Pokalbis su naujuoju Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovu – tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – birželio 20 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama birželio 21 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...