captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: unikali ūkininko Antano Račo gyvenimo ir veiklos patirtis

Antrą kartą gimęs – taip sakoma, kai žmogus pasveiksta po sunkios ligos arba baisios avarijos. Taip nutiko ir raseiniškiui Antanui Račui, prieš 14 m. dirbusiam autobusų parke. Likimas lėmė pasveikti, nors mažai kas tikėjo, ir tapti vieno didžiausio rajone augalininkystės ūkio šeimininku.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Antrą kartą gimęs – taip sakoma, kai žmogus pasveiksta po sunkios ligos arba baisios avarijos. Taip nutiko ir raseiniškiui Antanui Račui, prieš 14 m. dirbusiam autobusų parke. Likimas lėmė pasveikti, nors mažai kas tikėjo, ir tapti vieno didžiausio rajone augalininkystės ūkio šeimininku. Pradėjęs nuo tėvo turėtų 8 ha, dabar valdo 650 ha, nors ūkininku anuomet būti negalvojo. Laužų kaimo ūkininkas labai pakeitė ir požiūrį į gyvenimo prasmę.

Pokalbiams su rubrika „Diena kaime“ priešpaskutinei birželio savaitei, galima sakyti Joninių savaitei, pasirinktas ūkininkas Jonas Baublys iš Šilalės rajono Sauslaukio kaimo. Mišriame šeimos ūkyje dirba ir žmona, ir trys sūnūs, beje, du jau baigę aukštuosius žemės ūkio mokslus. Dabar Baubliai laiko daugiau kaip 100 mėsinių galvijų, turi 40 melžiamų karvių ir dar apie 150 galvijų prieauglio, dirba apie 500 ha žemės. Jonas su šeima labai aiškiai pasiskirstė darbus: jis rūpinasi mėsiniais galvijais, žmona Vida – pieno ūkiu, o trys sūnūs – technika. Šeima sumaniai ir efektyviai pasinaudojo europine parama – per keletą kartų atnaujino visą technikos parką, investavo apie milijoną litų. Modernaus ir stipraus ūkio šeima turi savo pramoginį greitaeigį laivą, todėl dažnai savaitgaliais laiką leidžia ant vandens. Jonas mėgsta žvejoti. Koks buvo šis savaitgalis?  

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, birželio 22 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...