captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gamta – visų namai“: esame jau brandžiojoje birželio pusėje

Ji mums svarbi tuo, kad sulaukėme šviesiausių dienų meto. Beje – ir naktys yra ne tik trumpos, išblyškusios ir šviesios. Birželio vidurys nėra ypatinga riba. Gamtoje ji svarbi savo šviesa, dienos ilgiu, nes tai labai skatina vešėjimą ir augimą.

Ji mums svarbi tuo, kad sulaukėme šviesiausių dienų meto. Beje – ir naktys yra ne tik trumpos, išblyškusios ir šviesios.

Birželio vidurys nėra ypatinga riba. Gamtoje ji svarbi savo šviesa, dienos ilgiu, nes tai labai skatina vešėjimą ir augimą. Ne tik augalų, bet ir gyvūnų. Mums nelengva suprasti, kaip iš mažo bejėgio gyvybės kamuoliuko per trejetą savaičių užauga pelės jauniklis, kuris po pusantro mėnesio jau pats gali vesti jauniklius. O žvirblinių paukščių, kad ir devynbalsių, jaunikliai auga labai sparčiai, lizduose užsibūna 10–12 dienų. Iš mažučio kiaušinėlio išsiritę paukščiukai būna pliki ar su retais pūkeliais, neregintys. Per 2 savaites jiems užauga plunksnos, ir jaunikliai jau gali skraidyti.

Prieš keletą dienų Aplinkos ministerijos pakviesti, Vilniaus apylinkėse, prie Žaliųjų ežerų lankėsi grupė Lietuvos žurnalistų. Tam buvo proga, nes ministerija pristatė jau baigiamą vykdyti projektą, skirtą retų rūšių apsaugai ir invazinių rūšių gausos reguliavimui. Žinoma, visus labiausiai domino šio projekto rezultatai. Juos pristatė Aplinkos ministerijos Gamtos apsaugos skyriaus vyriausiasis specialistas Laimutis Budrys.

Tačiau daugiausia dėmesio buvo skirta plačialapės klumpaitės, retos orchidėjos, išsaugojimo programai. Laidoje – pokalbis apie tai.

Antrasis laidos pokalbis – su Lietuvos ornitologų draugijos direktoriumi Liutauru Raudoninkiu. Ši draugija ir akcinė bendrovė „Lesto“ vykdo projektą, kurio esmė – padėti paukščiams, išvengti jų žūčių ant aukštos įtampos elektros linijų.

Gervės – svajonių paukščiai.Ir vilties... Tačiau kai kur gervės minimos piktais žodžiais. Aukštaitijos ūkininkai sunerimę, nes jos sulesa nemažai pavasarį pasėtų grūdų, pažeidžia šviežius daigus. Ką daryti? O kaip gyvuoja kurapkos, kurių šią vasarą visur stebima daugiau nei įprastai?

Apie visa tai ir dar daugiau – šio šeštadienio laidoje.

Autoriai – Selemonas Paltanavičius ir Adolfas Drungilas.

Laida – šeštadienį, birželio 20 d., 06.30 val. ir antradienį, birželio 23 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...