captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: kaip mieste kompostuoti žaliąsias atliekas?

Kur dėti nupjautą žolę ir kitas žaliąsias atliekas? Su tokia problema susiduria nemažai miestų individualių namų, daugiabučių ir sodų savininkų.

Kur dėti nupjautą žolę ir kitas žaliąsias atliekas? Su tokia problema susiduria nemažai miestų individualių namų, daugiabučių ir sodų savininkų. Panevėžyje pradėti dalinti plastiko maišai žaliosioms atliekoms surinkti, o Vilniuje ir kai kuriuose kituose miestuose nemokamai dalinami individualaus kompostavimo konteineriai. Su specialistais kalbėsime, ką geriausia daryti su žole, ar apskritai galima patogiai kompostuoti ne tik sodo, bet ir biologiškai skaidžias virtuvės atliekas prie daugiabučių?

Šią savaitę Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pateikta išvada dėl vardų ir pavardžių rašymo nelietuviškais rašmenimis sulaukė prieštaringų vertinimų. Pavyzdžiui, Lietuvoje gimusiems lenkų tautybės piliečiai vardus turėtų rašyti be w ir kitokių rašmenų, o užsienyje gimę ir Lietuvos pilietybę gavę žmonės tokią teisę turėtų.

Kuo baigėsi euro zonos ministrų derybos dėl Graikijos ateities?

Naktį iš penktadienio į šeštadienį vilniečiai kviečiami atidėti miegą ir ateiti į „Kultūros nakties“ renginius. Jų bus per 150.  LRT Kultūros kanalas nuo 21 val. iki vidurnakčio rengs transliacijas iš renginių ir turės savo erdvių: LRT OPUS Terasą (Menų fabrike „Loftas“  Švitrigailos g.),  LRT OPUS Sceną (Vilniaus g. 39) ir LRT Kultūros erdvę skvere tarp Kotrynos bažnyčios ir S.Nėries gimnazijos (Vilniaus g.).

Nidoje prasideda folkloro  festivalis „Tek saulužė ant maračių“. Taip pat ir apie kitus penktadienio renginius.

Savaitės komentaras. Delfi.lt apžvalgininkas Ramūnas Bogdanas.

Lietuvoje gausiau nepalijus porą savaičių, žmonės, o ypač turintys daržus ir laukus, išgyvena dėl drėgmės trūkumo. Įsivaizduokite, jeigu sausra truktų ketverius metus. Būtent tiek ji trunka Kalifornijoje. Jau dabar visame pasaulyje sausros kelia grėsmę maisto ir vandens atsargoms, o karščio bangos nusineša vis daugiau aukų. Mokslininkai skaičiuoja, kad ateityje tokie reiškiniai visoje planetoje tik dažnės. Kaip žmonijai prisitaikyti prie ekstremalėjančios gamtos. Apie tai Vita Ličytė „Naujienų žemėlapyje“ .

Verslo naujienos. Kiek naftos reikia Lietuvai?

Penktadienio svečiai – motociklininkai Birutė Vaitkutė ir Markas Dolgovas, kurie organizuoja kultūrinius mototurizmo renginius. Kodėl motociklininkų komandoms įdomu važiuoti po lankytinas Lietuvos vietas, kaip keičiasi motociklų vairavimo kultūra Lietuvoje ir kaip šie žmonės apskritai atrado dviratį transportą?

Laidą veda Giedrė Čiužaitė ir Artūras Matusas.

Klausykitės birželio 19 d., penktadienį, nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close