captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie tarpdisciplininio meno sklaidą Utenos rajone

„Klausimų kėlimas gali tapti varomąja kultūrinės kaitos priemone, todėl rezidencijų programoje dalyvaujantys menininkai kvestionuoja, analizuoja ir interpretuoja Utenos rajono gyventojams rūpimas temas ir aktualijas.“
Utenos meno centro ir kuruotų rezidencijų programos „Klausinėjantys menai“ projekto vadovė Kristina Jakubauskaitė-Veršelienė. Miglės Križinauskaitės nuotr.
Utenos meno centro ir kuruotų rezidencijų programos „Klausinėjantys menai“ projekto vadovė Kristina Jakubauskaitė-Veršelienė. Miglės Križinauskaitės nuotr.

„Klausimų kėlimas gali tapti varomąja kultūrinės kaitos priemone, todėl rezidencijų programoje dalyvaujantys menininkai kvestionuoja, analizuoja ir interpretuoja Utenos rajono gyventojams rūpimas temas ir aktualijas. Kas yra google etnografija? Kaip išsaugoti ir pritaikyti senąsias mūsų protėvių technikas?“, – svarsto Utenos meno centro ir kuruotų rezidencijų programos „Klausinėjantys menai“ projekto vadovė Kristina Jakubauskaitė-Veršelienė.

„Šiemet „CREATurE“ kūrybinis kolektyvas nusprendė grįžti prie to, nuo ko viskas ir prasidėjo - minties, kad performanso įmanoma mokytis žiūrint ir praktikuojant, dalijantis patirtimi, savo kailiu bandant įvairius metodus“, – sako viena iš tarptautinio performanso ir gyvo meno festivalio „CREATurE Live Art: Emerging CREATurEs“ kuratorių Daina Pupkevičiūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: bitlų dainos „Yesterday“ jubiliejus bei reikšmė šiandien ir vasaros muzikos festivaliai Jungtinėse Amerikos Valstijose.

„Klausimų kėlimas gali tapti varomąja kultūrinės kaitos priemone, todėl rezidencijų programoje dalyvaujantys menininkai kvestionuoja, analizuoja ir interpretuoja Utenos rajono gyventojams rūpimas temas ir aktualijas. Kas yra google etnografija? Kaip išsaugoti ir pritaikyti senąsias mūsų protėvių technikas? Kodėl daiktus iš sovietmečio irgi vertėtų saugoti? Klausimai gali ne tik atverti naujas perspektyvas, bet ir inicijuoti permainas“, – teigia Utenos meno centro ir kuruotų rezidencijų programos „Klausinėjantys menai“ projekto vadovė Kristina Jakubauskaitė-Veršelienė. Apie tarpdisciplininio meno sklaidą Utenos regione pokalbis studijoje su K. Jakubauskaite-Veršeliene ir menotyrininke, meno kritike Danute Gambickaite.

Ved. Karina Metrikytė.                        

„Ryto allegro“ birželio 18 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...