captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: „Vilniaus kalbančios skulptūros“

Tematine prasme mes norėjome rašytojams palikti laisvę ir per daug jų nesuvaržyti, bet turėjome švelnias gaires, kad būtų puiku, jeigu skulptūra reflektuotų save kaip skulptūrą ar kaip ji jaučiasi skulptūriniame kūne, bet lygiai taip pat atskleistų ir tikrąją asmenybės istoriją.“

Tematine prasme mes norėjome rašytojams palikti laisvę ir per daug jų nesuvaržyti, bet turėjome švelnias gaires, kad būtų puiku, jeigu skulptūra reflektuotų save kaip skulptūrą ar kaip ji jaučiasi skulptūriniame kūne, bet lygiai taip pat atskleistų ir tikrąją asmenybės istoriją“, – apie rašytojams ir dramaturgams duotą užduotį parašyti tekstus skambučiams nuo 15 Vilniaus skulptūrų pasakoja Modernaus meno centro iniciatyvos „Vilniaus kalbančios skulptūros“ koordinatorė Milda Ivanauskienė.

„Fotografuodama niekada negalvoju apie žanrus ar technologijas, man svarbiausia papasakoti istoriją ir pakomentuoti, kas vyksta aplinkui, išryškinti socialinius aspektus. O tai padaryti galima  ir su iPhone‘u, ir su plačiajuosčiu fotoaparatu, perteikti minčiai nėra jokių apribojimų“, – sako jaunųjų konkurso „Debiutai“ nugalėtoja,  Dubline gyvenanti fotomenininkė Ieva Baltaduonytė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Mūsų žanre scena yra ta vieta, kur tu pasilipi, kad tave geriau matytų ir girdėtų. Ir mes, be abejo, gerbiam žiūrovą, bet jis ateidamas žino, ko tikėtis, jis žino, kad gali pasitaikyti keiksmažodžių, žargonybių, barbarizmų – bet visa tai yra meninės priemonės, kurios konstruoja humorą“, – sako stand up komikas Paulius Ambrazevičius. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie stand up komediją.

„Tematine prasme mes norėjome rašytojams palikti laisvę ir per daug jų nesuvaržyti, bet turėjome švelnias gaires, kad būtų puiku, jeigu skulptūra reflektuotų save kaip skulptūrą ar kaip ji jaučiasi skulptūriniame kūne, bet lygiai taip pat atskleistų ir tikrąją asmenybės istoriją. Tai sudėtinga užduotis, nes tekstas yra trumpas, jis turi būti kontaktiškas, turi įvykti dialogas per monologą, ir dar pakalbėti apie viską“, – apie rašytojams ir dramaturgams duotą užduotį parašyti tekstus skambučiams nuo 15 Vilniaus skulptūrų pasakoja Modernaus meno centro iniciatyvos „Vilniaus kalbančios skulptūros“ koordinatorė Milda Ivanauskienė. Ką kareiviams paskambinusi papasakos Žemaitės ar Undinės skulptūra?  Kaip rašytojams sekėsi atskleisti skulptūras ir asmenybes? Pokalbis apie projektą ir improvizuotas pasivaikščiojimas kalbančių skulptūrų keliais su M. Ivanauskiene.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ birželio 17 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...