captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie Lietuvos šokio informacijos centro veiklos dvidešimtmetį

Kaip privačių asmenų iniciatyva įsteigtas Lietuvos šokio informacijos centras per dvidešimtmetį tapo bene pačiu svarbiausiu veiksniu, formuojančiu mūsų šiuolaikinio šokio vystymąsi?
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto Šokio ir judesio katedros vedėja<br> šokio kritike Ingrida Gerbutavičiūtė.
Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto Šokio ir judesio katedros vedėja
šokio kritike Ingrida Gerbutavičiūtė.

Kaip privačių asmenų iniciatyva įsteigtas Lietuvos šokio informacijos centras per dvidešimtmetį tapo bene pačiu svarbiausiu veiksniu, formuojančiu mūsų šiuolaikinio šokio vystymąsi? Apie šiuolaikinio šokio situacijos kaitą, kultūros politikų dėmesį šiai meno šakai, profesionalią šokio kritiką, atlikėjų kūrybos sklaidą užsienyje pokalbis studijoje su LŠIC direktoriumi Audroniu Imbrasu ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto Šokio ir judesio katedros vedėja, šokio kritike Ingrida Gerbutavičiūte.

„Tikslinis finansavimas tapo gelbėjimosi ratu aukštosioms mokykloms, kurioms sunkiai sekasi surikti studentus“, – tvarką, kai finansuojamos tarp studentų nepopuliarios, tačiau valstybei reikalingos programos, komentuoja aukštojo mokslo politiką tyrinėjanti Olga Suprun.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Įsivaizduoju, kad viskas taip vyko ir tebevyksta – estai idėjas pagauna linksmai ir greitai, dar greičiau jas realizuoja bei dairosi tolyn. Mūsiškiai idėjas irgi pamato, bet su jomis dirba ilgai, niūriai ir kruopščiai“, – su rubrika „Požiūris“ menotyrininko Ernesto Parulskio žvilgsnis į lietuvius ir estus.

Lietuvos šokio informacijos centras surengė keliasdešimt šiuolaikinio šokio, baleto ir kitų šokio rūšių praktinių seminarų, publikai pristatė pasaulinio lygio šokio žvaigždes, inicijavo sėkmingų projektų, tarp kurių – Vasaros šokio mokykla, kritikų ugdymo projektas „Šokis žodžiu –ne[w]kritika“. Kaip privačių asmenų iniciatyva įsteigtas centras per dvidešimtmetį tapo bene pačiu svarbiausiu veiksniu, formuojančiu Lietuvos šiuolaikinio šokio vystymąsi? Apie šiuolaikinio šokio situacijos kaitą, kultūros politikų dėmesį šiai meno šakai, profesionalią šokio kritiką, atlikėjų kūrybos sklaidą užsienyje pokalbis studijoje su LŠIC direktoriumi Audroniu Imbrasu ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Teatro ir kino fakulteto Šokio ir judesio katedros vedėja, šokio kritike Ingrida Gerbutavičiūte.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ birželio 16 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close