captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kaip suvokiame ir vertiname meną šiandien?

Vilniuje rodytą Romeo Castelluci spektaklį lydėjo kontroversiškos nuomonės. Kodėl kai kurie meno kūriniai sulaukia tiek diskusijų, kontroversiškų vertinimų, o kiti neatkreipia dėmesio? Ar galime kvestionuoti meno laisvės sąvoką?
Klauso Lafebre nuotr.
Klauso Lafebre nuotr.

Vilniuje rodytą Romeo Castelluci spektaklį lydėjo kontroversiškos nuomonės, raginimai jį drausti, pasaulyje diskutuojama dėl JAV pasirodžiusio filmo apie islamo religiją – tai tik pora kultūros įvykių, pastaruoju metu sulaukusių disonanso visuomenėje. Kodėl kai kurie meno kūriniai sulaukia tiek diskusijų, kontroversiškų vertinimų, o kiti neatkreipia dėmesio? Ar galime kvestionuoti meno laisvės sąvoką?

„Kanadoje ši pjesė buvo statoma 1995 ar 1997 metais dėl tos pačios homofobijos problemos, kuri šiandien ypač aktuali mūsų šalyje. Pagal neseną statistiką Lietuva tolerancijos prasme yra antra nuo galo. Situacija bauginanti, todėl noriu kalbėti apie tai teatre“, – sako režisierius Gintaras Varnas, pristatantis spektaklį „Tiksinti bomba“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje Mykolas Drunga pasakos, kaip Rusijoje kultūrininkams draudžiama kištis į politiką ir apie garsų Rusijos fotografą, įsitaisiusį Paryžiuje ir žavintį amerikiečių kritikus.

Vilniuje rodytą Romeo Castelluci spektaklį lydėjo kontroversiškos nuomonės, raginimai jį drausti, pasaulyje diskutuojama dėl JAV pasirodžiusio filmo apie islamo religiją – tai tik pora kultūros įvykių, pastaruoju metu sulaukusių disonanso visuomenėje. Kodėl kai kurie meno kūriniai sulaukia tiek diskusijų, kontroversiškų vertinimų, o kiti neatkreipia dėmesio? Ar galime kvestionuoti meno laisvės sąvoką? Ar moralė atsiejama nuo estetikos? Apie meno funkcionalumą šiandien kalbėsimės su menotyrininkėmis Skaidra Trilupaityte, Laima Kreivyte, kultūrologu Almantu Samalavičiumi ir antropologu Tomu Kiauka.

Ved. Raminta Jonykaitė.                         

„Ryto allegro“ spalio 11 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close