captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: rentos meno kūrėjams ir kultūros veikėjams – svajonė ar realybė?

Politikai, atsižvelgdami į mokslo, švietimo, kultūros ir meno visuomeninių organizacijų raginimus, siūlo mokslo, švietimo, kultūros, meno darbuotojams ir kūrėjams mokėti rentas, kurios siektų pusantro vidutinio mėnesinio atlyginimo, t.y. šiuo metu siektų beveik 1 100 eurų.

Politikai, atsižvelgdami į mokslo, švietimo, kultūros ir meno visuomeninių organizacijų raginimus, siūlo mokslo, švietimo, kultūros, meno darbuotojams ir kūrėjams mokėti rentas, kurios siektų pusantro vidutinio mėnesinio atlyginimo, t.y. šiuo metu siektų beveik 1 100 eurų. Už kokius nuopelnus ir kokiais kriterijais būtų vadovaujamasi skiriant rentą Lietuvos piliečiui, kuris „vykdydamas ilgalaikę sistemingą veiklą turi ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei“? Kas tai nuspręstų, administruotų, ar tai nesupriešintų kūrybinių bendruomenių narių?

„Savo festivaliu mes ir norime parodyti, kad profesionalūs atlikėjai gali koncertuoti ne tik Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje. Būtent regione yra neužpildyta erdvė, ištroškusi ne tik popsinės kultūros, bet ir klasikinės muzikos, ypač moderniosios klasikinės muzikos“, – sako Kintų muzikos festivalio įkūrėja ir direktorė Audra Juodeškienė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Amerikietiškas miuziklo žanro suvokimas susijęs su trimis komponentais – dainavimu, vaidyba ir šokiu. Lietuvoje aktoriai dažnai miuziklą interpretuoja lyg draminį veikalą, o man svarbu, kad spektaklyje būtų daug linksmybių, pramogų ir džiugesio“, – sako lietuvių kilmės režisierius Džonas Staniunas, uostamiestyje pastatęs miuziklą „Šounuolynas“.

Politikai, atsižvelgdami į mokslo, švietimo, kultūros ir meno visuomeninių organizacijų raginimus, siūlo mokslo, švietimo, kultūros, meno darbuotojams ir kūrėjams mokėti rentas, kurios siektų pusantro vidutinio mėnesinio atlyginimo, t.y. šiuo metu siektų beveik 1 100 eurų. Už kokius nuopelnus ir kokiais kriterijais būtų vadovaujamasi skiriant rentą Lietuvos piliečiui, kuris „vykdydamas ilgalaikę sistemingą veiklą turi ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei“? Kas tai nuspręstų, administruotų ir ar tai nesupriešintų kūrybinių bendruomenių narių? Pokalbis studijoje su LR Seimo nariais Valentinu Stundžiu ir Vytautu Juozapaičiu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ birželio 12 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close