captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: visus šiaudus perdirba į granules – ar tai nenuskurdins dirvų?

Vienu metu Lietuvoje kaip grybai po lietaus dygo šiaudų kuro granulių gamybos cechai. Ne tik tokį cechą, bet ir talpų sandėlį granulėms, erdvias stogines šiaudams laikyti įsirengė ir Rokiškio rajono Lašų žemės ūkio bendrovė. Ji visus šiaudus granuliuoja. Ar taip nenuskurdins savo dirvų?

Vienu metu Lietuvoje kaip grybai po lietaus dygo šiaudų kuro granulių gamybos cechai. Ne tik tokį cechą, bet ir talpų sandėlį granulėms, erdvias stogines šiaudams laikyti įsirengė ir Rokiškio rajono Lašų žemės ūkio bendrovė. Valdanti apie 2,5 tūkst. ha, ji visus šiaudus granuliuoja. Ar taip nenuskurdins savo dirvų?

Kupiškio rajono Rudikų kaimo jaunasis ūkininkas Laurynas Griaudzė mėgsta sakyti, kad geras oras svarbus ne tik žemės ūkio darbus dirbant, bet ir skraidant lėktuvu. Jis pagirtinai tvarkosi savo ūkyje, o devynerių metų pilotavimo patirtį įprasmina mokydamas jaunus žmones sklandyti.

Savotiškas paradoksas, tačiau vytelių pynėjų rankų, kaip ir žiloje senovėje, šiais moderniais trečiojo tūkstantmečio laikais nepakeičia mechanizmai. Pasak jau ketvirtį amžiaus Kazlų Rūdos savivaldybėje, Jūrės kaime, gyvuojančios individualios įmonės „Jovaras“ savininko Juozo Makarevičiaus, tai ir yra viena svarbiausių priežasčių, dėl kurios vytelių pynėjai nedaug uždirba, labai jų mažta. Akivaizdžiai tą patvirtina, kad ir toks faktas – būta metų, kai įmonė augindavo bemaž 20 ha žilvyčių vytelių. Dabar, sumažėjus pynėjų, pintų gaminių paklausai pakanka 4–5 hektarų.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, birželio 11 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...