captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: primygtinės idėjos ar dialogas?

„Visuomenė, kuri iš dalies sprendžia būsimų erdvių likimą, labiau orientuojasi į aiškiausiai jai suprantamus tekstus. Šiandieninis socialinis mentalitetas dar nėra pakitęs ir veikia tam tikri netolimos praeities mentaliniai recidyvai ir jis yra orientuotas į praeitį, ne į ateitį.“
Humanitarinių mokslų daktaras<br> architektas Tomas Grunskis.
Humanitarinių mokslų daktaras
architektas Tomas Grunskis.

„Visuomenė, kuri iš dalies sprendžia būsimų erdvių likimą, labiau orientuojasi į aiškiausiai jai suprantamus tekstus. Šiandieninis socialinis mentalitetas dar nėra pakitęs ir veikia tam tikri netolimos praeities mentaliniai recidyvai ir jis yra orientuotas į praeitį, ne į ateitį“, – apie valstybės kūrėjų ir gynėjų atminimo įamžinimą viešosiose erdvėse teigia humanitarinių mokslų daktaras, architektas Tomas Grunskis.

„Prancūzų Naujosios bangos režisierė Agnès Varda, juokais vadinama šios bangos senele, daugiau nei pusšimtį metų kuria radikalius, jokiam įrėminimui nepasiduodančius filmus. Ir kino tyrinėtojai, ir kino kritikai, ir žiūrovai juos vadina nepamirštamais, kartais įžūliais, kartais nepatogiais, tačiau įsimintinais. Todėl jų suklasifikuoti ir sudėlioti į aiškias lentynėles nepavyksta, o ir nereikia“, – sako kino centro „Skalvija“ programų koordinatorė Austė Zdančiūtė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Labai sunki lietuvių kalbos gramatika, ypač lietuvių kalbos galūnės ir priešdėliai. Keistai ir juokingai skamba žodis „krapai“, patinka žodis „uodega“. Sunkiausia yra ištarti raides ė, č, dž“, – sako dėstytoja iš Anglijos Hana Shipman. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie užsieniečius, besimokančius lietuvių kalbos. 

„Visuomenė, kuri iš dalies sprendžia būsimų erdvių likimą, labiau orientuojasi į aiškiausiai jai suprantamus tekstus, išreikštus kompozicinėmis priemonėmis, kurios neretai primityviai pakeičia tik „fasadinę“ išorinę viešosios erdvės pusę, bet ne pačią erdvę iš esmės. Šiandieninis socialinis mentalitetas dar nėra pakitęs ir veikia tam tikri netolimos praeities mentaliniai recidyvai ir jis yra orientuotas į praeitį, ne į ateitį“, – teigia humanitarinių mokslų daktaras, architektas Tomas Grunskis. Pokalbyje apie valstybės kūrėjų ir gynėjų atminimo įamžinimą viešosiose erdvėse taip pat dalyvauja menotyrininkė, kultūrologė humanitarinių mokslų daktarė Skaidra Trilupaitytė ir Lietuvos kultūros politikos instituto vadovas, žurnalistas Antanas Staponkus.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ birželio 10 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...